CSR MILE WIDZIANY

mrot-mazowsze-csr-turystykaCSR czyli Społeczna Odpowiedzialnośc Biznesu to zestaw działań, które nabierają coraz większego znaczenia w budowaniu wiarygodności marki. Bo jak inaczej niż pozytywnie ocenić firmę, która podejmuje działania charytatywne w obszarze swoich standardowych aktywności. A poza tym sami organizatorzy, uczestnicy, widzowie oraz media też czują się dowartościowani przy współpracy w takim przedsięwzięciu. To doskonały kierunek działania i promocji również w branży turystycznej.


Takie aktywności istnieją już od dłuższego czasu. Ale nie zawsze udaje im się przebić na czołówki gazet. Widać jednak, że przynoszą one bardzo pozytywne i wymierne efekty, skoro wydarzenia tego typu powracają w kolejnych edycjach, a powstają również zupełnie nowe. Poniżej 3 przykłady takich akcji, które odbędą się w Warszawie i na Mazowszu w tym sezonie. Zapraszamy do udziału!

Za każdym razem szczególnie warte uwagi są informacje związane z charytatywnym celem takich przedsięwzięć. Trzymamy kciuki za powodzenie podobnych akcji.

 


INTERCONTINENTAL TOWER RUN - Warszawa 02.04.2017

InterContinental Tower Run to organizowany od 4 lat bieg po schodach pięciogwiazdkowego hotelu InterContinental. Zawodnicy mają do pokonania  1000 stopni, startując z poziomu -5 aż do 44 piętra.
W 206 roku w InterContinental Tower Run wzięło udział 91 biegaczy.  W tym roku spodziewamy się jeszcze większej liczby uczestników.
Najlepszy czas wśród mężczyzn osiągnął Tomasz Kubik: 5 minut i 37sekund.  Wśród Pań najlepsza była Magdalena Picheta z wynikiem 7 minut i 3 sekundy.
W tym roku celem organizatorów jest, aby w biegu wzięło udział aż 200 uczestników!

Bieg ma charakter charytatywny. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych  przekazywany jest wybranej organizacji charytatywnej.


W 2016 roku zebrane fundusze przekazano na leczenie 3,5 letniej Helenki, u  której zdiagnozowano autyzm dziecięcy. Część dochodów (20%) została również  przekazana dla IHG Foundation - organizacji charytatywnej działającej w ramach  InterContinental Hotels Group (IHG).

W 2017 roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc dla kilkuletniej Lusi.
Dziewczynka cierpi na zespół Goldenhara (brak ucha, asymetria twarzy,  niewykształcenie części kości twarzoczaszki, brak żeber z lewej strony, ogromna  skolioza). Oprócz tego urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną  oponowo-rdzeniową i co jest dla niej szczególnie groźne, ma tylko jedną nerkę i pęcherz neurogenny.

W tym roku cegiełka/startowe kosztuje 100 złotych. Zapisy na www.towerrun.pl.

 

mrot-mazowsze-charytatywny-bieg-po-schodach-intercontinental-tower-run-2017
https://www.facebook.com/IntercontinentalTowerRun/?fref=ts

 


CHARYTATYWNY RAJD SAMOCHODOWY - Szlak WGL 19-21.05.2017

19 maja w Sulejówku startuje Charytatywny Rajd Samochodowy, który zakończy się 21 maja w Wilnie!
Ten rajd to nie jest wyścig! Rajd to przygoda, szansa na spojrzenie na świat z innej perspektywy. Odwiedzimy wiele wspaniałych i mało znanych atrakcji jakie oferuje nam historyczny Szlak Wielki Gościniec Litewski i odkryjemy tajemnice takich miejscowości jak: Sulejówek, Liw, Węgrów, Sokołow Podlaski, Miedzna, Drohiczyn.

Każdy kto wybierze się w tę niezwykłą podróż, oprócz wspaniałej przygody, stanie się DARCZYŃCĄ Fundacji Możesz Więcej. Zbieramy na budowę DOMU - Wielospecjalistycznego Ośrodka Dla Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Mińskim.

 

mrot-mazowsze-charytatywny-rajd-samochodowy-2017
https://www.facebook.com/CRSamochodowy/?fref=ts

 


ARMAGEDDON CHALLENGE - Warszawa 12.08.2017

Ekstremalne biegi dla wszystkich, nie tylko dla tych co biegają na co dzień , nowa organizacja biegów ekstremalnych powstała z myślą o Tobie!
Tu sprawdzisz swój charakter, swoją psychikę, swoją siłę, wytrzymałość,sprawność, sprawdzisz samego siebie.
Ten bieg da Ci więcej niż, połączenie kilku biegów razem, na trasie spotkasz się z przeszkodami takimi jak: Ściana [3 m], lina, równoważnia, opony, zasieki, zjazd ślizgawką, bele drewna, szpule ze słomy, pajęczyna, ściana ukośna, trumna, wilczy dół,skok z wysokości, wspinanie do góry,ruchome przeszkody, błoto, wybuchy, ogień, lód, fajerwerki, naturalne przeszkody.
Coś co powstaje z pasji, co powstaje z myślą o wszystkich, co rodzi się z miłości jest najlepsze, dlatego będziemy najlepsi w Polsce, w Europie, na Świecie!
Nie robimy tego dla pieniędzy, nie robimy tego dla zysku, robimy to dla Ciebie, dla każdego z Was.
Dlatego możesz zostać częścią ArmageddonChallenge, możesz zostać częścią tego co kochasz lub pokochasz, połączenie wspólnie sił da nam wyjątkową moc, moc Armageddon Challenge.
Zapraszamy wszystkich silnych, słabych, młodych, starych, niepełnosprawnych, kobiety i mężczyzn, tu nie ma barier, tu nie ma nie mogę, nie dam rady, nie potrafię!
Wszystko zaczyna się w głowie, nie ważne są mięśnie, nie ważne jak wyglądasz, nie ważne kim jesteś, ważne kim chcesz być!
Jeśli nigdy nie zadałeś sobie tego pytania, zadaj je sobie dziś i zapisz się na bieg, a pomożemy Ci stać się kimś wyjątkowym, kimś innym!
Jeśli nie stać Cię na bieg, napisz do nas, opisz swoją sytuację, swoją historię, pomożemy Ci, jeśli boisz się że nie dasz rady, napisz do nas, razem damy radę, jeśli jesteś niepełnosprawny, a chcesz dokonać tego co inni mówią że to nie możliwe, pisz do nas, razem dokonamy niemożliwego!

W ramach zawodów organizowana jest również zbiórka publiczna dla małej Alicji, u której zdiagnozowano encefalopatię pod postacią opóźnienia w rozwoju we wszystkich sferach oraz zespołu pozapiramidowego o nieustalonej etiologii.  Środki zbierane są  na diagnostykę w Kinder Centrum w Monachium oraz terapię komórkami macierzystymi.

 

mrot-mazowsze-armaggedochallenge-2017
https://www.facebook.com/ArmageddonChallenge/

 


No i jak nie lubić oraz jak nie wspomóc takich wydarzeń i ich organizatorów...

CSR działa!

 

 

Źródło i zdjęcia: materiały organizatorów