WYPOCZNIJ NA MAZOWSZU W STYLU SLOW LIFE

mrot-agroturystyka-mazowsze-2017Coraz więcej osób poszukuje wypoczynku niezbyt daleko od Warszawy, do tego chcą aby było ciekawie i bez pośpiechu, aby dostępne były zdrowe, domowe jedzenie i bezpośredni kontakt z naturą. Taki mazowiecki Slow Life... Na taką formę zwiedzania i wypoczynku mamy doskonałą receptę!


Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego (MODR) w Warszawie - z którym współdziałamy na co dzień w dziedzinie rozwoju turystyki - jest wydawcą przewodnika "Agroturystyka i turystyka wiejska na Mazowszu". Publikacja powstała we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

MODR zaprasza w nim wędrowców, odkrywców, turystów i poszukiwaczy wypoczynku w rytmie Slow Life do poznania ciekawych, a dotychczas niezbyt znanych zakątków Mazowsza. Dodatkowo proponuje 7 tematycznych szlaków turystycznych, które mogą takie odkrywanie ułatwić.

MODR zachęca do zatrzymania się na dłużej na mazowieckiej wsi, gdzie na strudzonych odkrywców czekają gościnni właściciele gospodarstw agroturystycznych i innych obiektów turystyki wiejskiej. To oni właśnie mogą zaoferować wygodny wypoczynek, wygodny nocleg i zdrowe, domowe jedzenie oraz bezpośredni kontakt z naturą.

 

Często dostępne są także specjalne atrakcje związane z gospodarskim życiem na wsi - zagrody edukacyjne, gdzie poznaje się uprawę roli i wytwarzanie żywności czy też minimuzea prezentujące zbiory związane z tradycją, kulturą czy ginącymi już zawodami.

 

Częstokroć może to być niesamowita podróż sentymentalna do czasów, które pamiętamy jeszcze z dzieciństwa, ale nasze dzieci czy wnuki mogą ich "dotknąć i poczuć" być może po raz ostatni.

W liczącym 202 strony przewodniku znajdziemy opisy, zdjęcia i szczegóły dotyczące kilkudziesięciu atrakcji turystycznych, gospodarstw agroturystycznych i ośrodków turystyki wiejskiej oraz 7 subregionów i szlaków turystycznych Mazowsza:

 

- Okolice Sochaczewa
Szlak "Okruszki historii - od Puszczy Bolimowskiej do Kampinoskiej"

- Okolice Ostrołęki
Szlak "Przyroda Północno-Wschodniego Mazowsza"

- Okolice Płocka
Szlak "Powrót do korzeni"

- Okolice Płońska
Szlak "Świadkowie dziejów Północnego Mazowsza"

- Okolice Radomia
Szlak "Dziedzictwo Kulturowa Ziemi Radomskiej"

- Okolice Siedlec
Szlak "Magiczne Mazowsze"

- Okolice Warszawy
Szlak "Szlacheckie Rezydencje i Królewskie Włości"

A to właśnie Mazowsze - tylko dwa kroki stąd!

Wersja elektroniczna wydawnictwa w formacie PDF jest do pobrania TUTAJ

 


mrot-fb-mazowsze-modr-agroturystyka-turystyka-wiejska
Zdjęcie: J.A.Kwiatkowski/GoodPress

W tle wykorzystano motyw z kalendarza 2017 Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu