WARSZAWA PRZYJAZNA DLA WEGAN

mrotwege-instagram-krowarzywaWarszawa staje się powoli nową światową wege stolicą. A przynajmniej tak uważa opiniotwórczy serwis HappyCow, który przygotował ranking najbardziej wegańskich miast na świecie. Wyprzedziły ją tylko Berlin i Los Angeles. To już z pewnością jest nowy trend kulinarny, na co powinni zwrócić uwagę również organizatorzy turystyki.


Warszawa przeżywa prawdziwą wege rewolucję. Właściwie co chwila słyszymy o kolejnej otwierającej się knajpie dla roślinożerców. I nawet lokale serwujące mięso szybko reagują na coraz liczniejszą wegańską klientelę i zawsze starają się mieć w swoim menu przynajmniej kilka pozycji pozbawionych produktów pochodzenia zwierzęcego. Warszawska oferta jest naprawdę bogata.

Docenili to twórcy rankingu "10 Top Vegan Cities In The World" na serwisie HappyCow. Jest to największy i najbardziej opiniotwórczy internetowy wege przewodnik. Od 1999 roku śledzi i poleca miejscówki (restauracje, bary, bazary i sklepy) z roślinnym menu na całym świecie.

Autorzy rankingu brali pod uwagę trzy kryteria: łączną liczbę wege lokali w mieście, stosunek tej liczby do gęstości zaludnienia oraz sposób, w jaki traktuje się wegan w danym mieście.

W Warszawie jest 38 całkowicie wegańskich miejscówek, a aż 118 jest vegan-friendly. Ich ilość rośnie w zawrotnym tempie. HappyCow chwali m.in. Krowarzywa, Lokal Vegan Bistro, Vege Miasto, Vege Bistro, Tel Aviv Food & Wine, Falafel Bejrut, Evergreen i TerraVege. Twórcy zestawienia zwrócili uwagę na miejsca serwujące wegańskie sushi (Edamame i Youmiko Vegan Sushi), a także słodkości (Lokal Dela Krem). Są zachwyceni zwłaszcza tradycyjną polską kuchnią w wersji wegańskiej - pierogami, kluskami czy gołąbkami.

Cały materiał do przeczytania TUTAJ


mrot-wege-instagram-krowarzywa
Zdjęcie: Instagram/Krowarzywa
Źródło: CoJestGrane24.Wyborcza.pl