MIĘDZYNARODOWY KONGRES TURYSTYKI RELIGIJNEJ I PIELGRZYMKOWEJ

mrot-kongres-turystyka-pielgrzymkowaTrwają przygotowania do I Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”. Wydarzenie objął patronatem między innymi Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Mazowsze ma również swoje "miejsca święte", zatem warto uczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu branżowym.


Kongres obradował będzie od 8 do 12 listopada w Krakowie. Miasto jest partnerem wydarzenia, aktywny udział zadeklarował J. Em. Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz. Organizatorzy kongresu odwołując się do chrześcijańskich tradycji, pragną podnieść znaczenie Krakowa i Małopolski, jako jednego z ważnych miejsc dla międzynarodowej turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Co roku Małopolska jest celem milionów pielgrzymów i turystów religijnych, czego przykładem były zorganizowane w 2016 roku Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie młodych ludzi z Ojcem Świętym miało przede wszystkim wymiar duchowy, ale także niezaprzeczalną wartość w promocji wizerunkowej i turystycznej dla miasta, regionu i całego kraju.

– Widzimy potrzebę wypromowania w Krakowie nowego eventu, branżowego spotkania specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej – mówi organizator Kongresu Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel. Pomysłodawczyni kongresu Dominika Krzych z biura Ernesto Travel podkreśla, że obecnie nie ma podobnego wydarzenia w Europe Środkowo-Wschodniej, a krakowski kongres będzie dobrym przygotowaniem do zaplanowanej na 2018 rok w Krakowie konferencji UNWTO poświęconej turystyce religijnej. – Uczestniczyliśmy w wielu tego typu kongresach i konferencjach i tym razem chcemy zaprosić do Krakowa i Małopolski grupę kilkuset zainteresowanych specjalistów, touroperatorów, kontrahentów, księży i innych organizatorów turystyki religijnej i pielgrzymkowej między innymi koordynatorów diecezjalnych, szefów fundacji i kongregacji – stwierdza Dominika Krzych.

9 listopada Kongres otworzą świeckie i kościelne władze Krakowa: w Centrum Jana Pawła II odbędzie się msza inauguracyjna, oficjalne wystąpienia, prelekcje, wykłady oraz workshop z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych. 10 i 11 listopada uczestnicy zwiedzać będą Kraków i Małopolskę.

Zainteresowani udziałem w I Międzynarodowym Kongresie Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej mogą potwierdzić obecność, wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronach internetowych www.kktrp.pl (Krakowski Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej), www.ICoRTap.com International Congress of Religious Tourism and Pilgrimages. Szczegółowe informacje można także uzyskać bezpośrednio u organizatorów, wysyłając pytania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


mrot-kongres-turystyka-pielgrzymkowa
Zdjęcie: J.A.Kwiatkowski/GoodPress
Źródło: AktualnościTurystyczne.pl