MIŁOŚĆ PRZEZ PRZYPADEK

mrot-giovanni-testimonial-warsawGiovanni obracał się w kręgach warszawskiej bohemy z Wajdą i Kobielą, dziś zachwyca się nowoczesnym i przyjaznym miastem. Włoski reżyser teatralny Giovanni Pampiglione, już od 50 lat związany z Warszawą, jest kolejnym obcokrajowcem, który w testimonialu zachęca do odwiedzenia polskiej stolicy.


- Testimoniale spełniają co najmniej dwie pożyteczne role – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy – My dzięki nim dowiadujemy się ciekawych rzeczy o Warszawie, na które zwracają nam uwagę cudzoziemcy. A oni mogą podzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami, które dla nas czasami bywają zaskoczeniem – dodaje prezydent.

Bohater nowego spotu przygotowanego przez Stołeczne Biuro Turystyki przyznaje, że jego miłość do Warszawy zrodziła się przez przypadek. Przyjechał tu z Rzymu pół wieku temu i już wtedy zwrócił uwagę na to, jak przyjaźni są mieszkańcy stolicy.

- Byłem nieznanym obcokrajowcem i nagle siedziałem przy stoliku w SPATiF-ie razem z Bogumiłem Kobielą, Januszem Morgensternem i Andrzejem Wajdą. To dzięki bohemie z tamtej epoki wszedłem do świata sztuki – opowiada uznany reżyser, związany m.in. z Teatrem Współczesnym, Powszechnym i Rozmaitości. Wśród swoich ukochanych warszawskich miejsc wymienia okolice Wisły oraz zielony Jazdów, który – jak wspomina – kojarzy mu się z romantyczną historią miłosną sprzed lat. W czym według włoskiego artysty tkwi wyjątkowość polskiej stolicy? Jak podkreśla, Warszawa jest nowoczesna i ciągle się zmienia, ale wciąż jeszcze zachowała swój sekret.

„Giovanni to człowiek kultury. Spędził tu wiele lat, doskonale mówi po polsku i regularnie wraca do stolicy. Wspaniale jest widzieć, że Warszawa to jego miasto, że tu czuje się dobrze” – mówi Maria Schicht, zastępca dyrektora SBT. Jak dodaje, to właśnie takie osoby – warszawiacy z wyboru – są najlepszymi ambasadorami Warszawy za granicą.

Testimonial z udziałem Giovanniego to kolejny projekt, w którym Stołeczne Biuro Turystyki oddaje głos ludziom, którzy doświadczają stolicy - mieszkając w niej lub ją odwiedzając. Wcześniej o swoich związkach z Warszawą opowiadali w filmowych testimonialach austriacka blogerka Viktoria, irlandzki instruktor golfa Duncan i hiszpańska triathlonistka Marina. Jak podkreśla Stołeczne Biuro Turystyki, tego rodzaju przekaz oparty na prawdziwych opiniach i emocjach najlepiej trafia do odbiorców – zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Film jest dostępny w trzech wersjach językowych (z napisami polskimi, angielskimi i z włoskimi, a także bez napisów, we włoskim oryginale): https://www.facebook.com/Warsaw/videos/1646785105355285/mrot-giovanni-testimonial-warsaw
Źródło i stopklatka z filmu: Stołeczne Biuro Turystyki