CENTRALNY PORT LOTNICZY POWSTANIE NA MAZOWSZU

mrot-baranow-centralny-port-lotniczy-polski-im-solidarnosciOgłoszono miejsce, gdzie będzie zlokalizowany Centralny Port Lotniczy Polski (CPL) – powstanie on na równinie mazowieckiej, na terenie rolniczym w gminie Baranów, powiat Grodzisk Mazowiecki.


Miejsce położone jest 36 km na zachód od Warszawy, gdzie przedłużona na północ Centralna Magistrala Kolejowa przetnie się najpierw z autostradą A2 i nieco dalej z przyszłą transeuropejską magistralą dużej prędkości Berlin-Moskwa.

Miejsce to wyznaczyli bezwiednie projektanci CMK i A2 już 30 lat temu. Do CPL będziemy dojeżdżać prędkimi pociągami (220-350 km/h) z Warszawy w 12 min., z Łodzi w 28 min. a z Krakowa, Katowic i Poznania w 55 min. Baranów był jedną z czterech rozważanych lokalizacji

To kolejna szansa na wykorzystanie potencjału turystycznego Warszawy i Mazowsza. Tej wielkości lotnisko, działające jako lotniczy miedzynarodowy hub lotniczy może w znaczący sposób zwiększyć ruch turystyczny na Mazowszu.

Potrzebna jednak do tego będzie jeszcze lepsza infrastruktura obejmująca transport, hotele, możliwość organizacji kongresów oraz  atrakcyjną ofertę spędzenia czasu wolnego.

Już teraz zapraszamy do współpracy przy tworzeniu nowych produktów turystycznych na Mazowszu, które wykorzystają potencjał nowego lotniska z pożytkiem dla turystów z kraju i z zagranicy.


mrot-baranow-centralny-port-lotniczy-polski-im-solidarnosci
Źróło i zdjęcie: www.WaszaTurystyka.pl