10 MLN PASAŻERÓW W MODLINIE

mrot-10-milionowy-pasazer-lotnisko-modlinLot z Cagliari okazał się szczęśliwy dla lotniska w Modlinie. To właśnie nim wracał 10-cio milionowy pasażer. Z tej okazji wszyscy pasażerowie tego lotu otrzymali okolicznościowy tort, a wyjątkowy pasażer upominki od lotniska oraz partnerów. Lotnisko podsumowało także sezon wakacyjny, wskazując najczęściej wybierane kierunki. Warto jednk pamiętać, że Modlin to również ważny węzeł komunikacyjny, przez który przyjeżdżają do Polski turyści zagraniczni, a jest ich coraz więcej.


Marta Jasek- podróżująca wraz z koleżanką Anną Pietrasińską - to 10-cio milionowy pasażer Portu Warszawa/Modlin. Kilka dni temu przyleciała na podwarszawskie lotnisko prosto ze słonecznego Cagliari.

Pani Marta otrzymała od Portu Lotniczego Warszawa/Modlin okolicznościową statuetkę oraz upominki reklamowe. Dodatkowo od partnerów lotniska: Cholewiński, Lagardere, Baltona, Kalińska&Małczak, Anna Czerkies, dystrybutora firmy Celdes, Transkinetik, Modlin Taxi, Best Fly Bar oraz Eat&Fly vouchery na zakupy oraz upominki.

Ilość odprawianych w Porcie Warszawa/Modlin pasażerów stale rośnie. W 2014 było ich 1 704 971, rok później już – 2 591 743, w 2016 – 2 860 748, a w 8 miesiącach 2017 roku już 1 974 140 pasażerów.

Na początku sierpnia, w ramach Railway Business Forum swoje propozycje inwestycji przedstawiły Koleje Mazowieckie. Ważna dla rozwoju portu jest budowa odcinka linii kolejowej od stacji Modlin do MPL Warszawa/Modlin, a także budowa linii kolejowej łączącej MPL Warszawa/Modlin z Płockiem, która ułatwi pasażerom dotarcie na lotnisko.

"Ciągły, stały wzrost zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu i zaangażowaniu wszystkich pracowników. Korzystający z naszego lotniska, dzięki coraz większej siatce połączeń mogą dotrzeć do najważniejszych biznesowo i turystycznie miast w Europie. Szczególnie cieszymy się, że sezon wakacyjny zakończył się sukcesem i możemy odnotować wzrost szczególnie na kierunkach typowo wakacyjnych. W ciągu kilku lat do portu będzie doprowadzona także linia kolejowa, co poprawi jego dostępność dla podróżnych – mówi Leszek Chorzewski" – p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

W całym 2017 roku pasażerowie Portu będą mieli do dyspozycji ponad 50 kierunków, m.in. do miast odwiedzanych przez turystów. W sezonie wakacyjnym najczęściej wybieranymi kierunkami turystycznymi z modlińskiego lotniska były Ateny, Rzym, Paryż, Mediolan, Barcelona, Madryt, Bolonia, Alicante oraz tegoroczna nowość Cagliari.  Co roku siatka połączeń zwiększa się o nowe destynacje. W 2016 było ich 44, a rok wcześniej – 36.


mrot-10-milionowy-pasazer-lotnisko-modlin
Źródło i zdjęcie: ModlinAirPort.pl