WARSZAWIACY ZAPRASZAJĄ NA JESIENNE SPACERY

mrot-warszawiacy-zapraszaja-na-jesienne-spaceryJesień to idealny czas na poznawanie tajemnic i nieznanych bliżej tras po Warszawie. Stołeczne Biuro Turystyki zaprasza na kolejną odsłonę projektu, w którym warszawiacy pokazują ukochane zakątki swojego miasta.


Pomysł, by to mieszkańcy miasta zaprezentowali nowe i nieoczywiste atrakcje turystyczne, narodził się w ubiegłym roku. Za pośrednictwem platformy crowdsourcingowej „Otwarta Warszawa” zebrano kilkadziesiąt pomysłów na nietypowe ścieżki tematyczne. Nagrodzone przez jury propozycje tras zostały zrealizowane w formie elektronicznych broszur z mapkami oraz krótkich spotów z udziałem samych autorów. Spoty obejrzało łącznie 45,6 tys. osób.

- Chcemy zachęcić zarówno turystów, jak i samych mieszkańców do zwiedzania miasta poza utartymi ścieżkami. W Warszawie fascynujące miejsca znajdziemy w każdej dzielnicy i o każdej porze roku – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent stolicy.

Wśród pozostałych tras wciąż jest wiele perełek, które warto przybliżyć warszawiakom i turystom. Dlatego powstały kolejne cztery filmy, w których autorzy zapraszają nas na spacery po zakamarkach miasta. Artur i Magda pokazali Warszawę z perspektywy roweru, Monika i jej syn wyruszyli z aparatem fotograficznym na poszukiwanie syrenek, Jacek zabrał nas nad Wisłę, a Amerykanin Jonathan opowiedział o swoim ukochanym Żoliborzu.

Jeden ze spacerów został umieszczony także w stołecznej aplikacji turystycznej Warsaw Tour. Pod nazwą „Warszawiacy o Warszawie” kryje się ścieżka śladami miejskiego designu i pięknej architektury Saskiej Kępy, zaproponowana przez blogerkę Dagmarę Jakubczak – to właśnie jej propozycja zwyciężyła w ubiegłorocznym konkursie.

Nowe spoty będą się ukazywać cyklicznie w mediach społecznościowych Warszawy. Wszystkie trasy stworzone przez uczestników konkursu można zobaczyć na stronie www.otwartawarszawa.pl/ilovewarsaw


fb-mrot-warszawiacy-zapraszaja-na-jesienne-spacery
Zdjęcie: J.A.Kwiatkowski/GoodPress
Źródło: www.WarsawTour.pl