FILMY O WARSZAWIE DOCENIONE ZAGRANICĄ

mrot-testimonial-warsaw-2017Warszawska kampania promująca turystyczne walory stolicy została doceniona za granicą. Seria testimoniali z udziałem obcokrajowców zdobyła jedną z głównych nagród prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych Art & Tur w portugalskim Vila Nova de Gaia.


W testimonialach stworzonych przez Stołeczne Biuro Turystyki wystąpili cudzoziemcy – zarówno od dawna związani z Warszawą, jak i tacy, którzy po raz pierwszy mieli do czynienia z polską stolicą. Austriacka blogerka Viktoria, hiszpańska triathlonistka Marina, irlandzki instruktor golfa Duncan i reżyser teatralny z Włoch Giovanni opowiadali o swoich pasjach, przyjaźniach i emocjach, dla których wspólnym mianownikiem stała się Warszawa. Dzięki mediom internetowym spoty miały ponad 4-milionowy zasięg.

 

mrot-testimoniale-sbt

Na festiwalu Art & Tur składająca się z czterech filmów seria została nominowana w kategorii „Kampania promocyjna”. Międzynarodowe jury uznało ją za najlepszą spośród propozycji nadesłanych z wielu zakątków świata, w tym tak egzotycznych jak Malezja, Meksyk, Grenlandia czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na uroczystej ceremonii wręczenia nagród, która miała miejsce 3 listopada, obecny był m.in. ambasador RP w Lizbonie, Jacek Junosza Kisielewski.

Art & Tur w Vila Nova de Gaia to prestiżowe wydarzenie zrzeszone w Międzynarodowym Komitecie Festiwali Filmów Turystycznych (CIFFT). Warszawskie testimoniale były jedynym polskim akcentem wśród produkcji nominowanych do tegorocznych nagród.

Na naszym profilu Facebook można znaleźć trailer czterech nagrodzonych filmów przygotowany specjalnie z okazji nagrody oraz okazjonalny testimonial na rynek portugalski.


mrot-testimonial-warsaw
Źródło, zdjęcia, filmy: Stołeczne Biuro Turystyki