SZKOLENIE O USTAWIE TURYSTYCZNEJ

mrot-szkolenie-pit-laptop-3196481 640-pixabayO tym, kogo obowiązują przepisy nowej ustawy turystycznej, o informacjach, które trzeba przekazać turyście przed wyjazdem, o nowych formalnościach i wszystkich innych zmianach w przepisach opowiedzą podczas szkoleń eksperci Polskiej Izby Turystyki. Spotkania odbędą w Krakowie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu i Warszawie w marcu i kwietniu.

 

Przedsiębiorcy sygnalizują potrzebę, by Izba – poprzez szkolenia – ułatwiła wejście w nową rzeczywistość prawną oraz wsparcie w wyeliminowaniu ze stosowanych obecnie wzorców dokumentów oraz praktyki zapisów kolidujących z nowym prawodawstwem.


Jak przypomina PIT, 1 lipca wchodzi w życie ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. "Pozostały więc tylko cztery miesiące na poznanie, zrozumienie i zastosowanie w praktyce przepisów, które już niedługo zmienią zasady funkcjonowania rynku turystycznego" - pisze izba w komunikacie.

PIT zapowiada więc cykl szkoleń objaśniających nowe regulacje prawne. Spotkania mają przygotować przedsiębiorców do działania według nowych zasad i wyposażyć ich w stosowne narzędzia. W przedstawionym przez izbę ramowym programie szkolenia znalazło się 11 paneli, podczas których omówione zostaną:
1. zagadnienia ogólne (zakres ustawy, wyłączenia spod ustawy, definicje pojęć ustawowych, terminy);
2. rola przedsiębiorców turystycznych, w tym organizatorów turystyki, agentów turystycznych i przedsiębiorców ułatwiający nabywanie powiązanych usług turystycznych;
3. Imprezy turystyczne wobec powiązanych usług turystycznych;
4. obowiązki informacyjne wobec podróżnych;
5. nowa umowa dotycząca udziału w imprezie turystycznej (w tym: treść umowy, przeniesienie umowy na innego podróżnego, zmiana ceny imprezy, zmiana innych warunków umowy, rozwiązanie umowy i prawo do odstąpienia od umowy przed rozpoczęciem imprezy turystycznej);
6. realizacja umowy o udział w imprezie turystycznej;
7. odpowiedzialność wobec podróżnego z tytułu umowy o udział w imprezie turystycznej
8. zabezpieczenia finansowe: gwarancje, ubezpieczenia (I filar) i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (II filar)
9. niewypłacalność organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych, ochrona podróżnego, likwidacja szkód turystycznych
10. wymogi formalne związane z prowadzeniem działalności w zakresie turystyki.
11. sankcje z tytułu naruszenia przepisów ustawy
Przewidziano również czas na pytania i studium przypadków.

Szkolenia odbędą się w marcu i kwietniu: 14 marca w Krakowie, 15 marca w Katowicach, 20 marca w Białymstoku, 4 kwietnia w Poznaniu i 18 kwietnia w Warszawie. Informacje o dokładnej lokalizacji spotkań w konkretnym mieście zostaną przesłane zgłoszonym uczestnikom na kilka dni przed rozpoczęciem szkolenia, na adres mejlowy podany przy rejestracji. Wciąż trwa ustalanie terminów spotkań dla Gdańska, Wrocławia i Łodzi.

Jak podaje PIT, szkolenia skierowane są do przedsiębiorców działających w branży turystycznej. Czas trwania jednego szkolenia to minimum 6 godzin (wraz z przerwą kawową). Koszt udziału dla członków PIT wynosi 50 złotych netto za osobę. Dla pozostałych - 200 złotych netto za osobę.

 

HARMONOGRAM I ZGŁOSZENIA UDZIAŁU:

14 marca 2018 - Kraków
link do rejestracji: https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=761

 

15 marca 2018 - Katowice
link do rejestracji: https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=763

 

20 marca 2018 -Białystok
link do rejestracji: https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=766 

 

4 kwietnia 2018 - Poznań
link do rejestracji: https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=762

 

18 kwietnia 2018 - Warszawa (rejestracja rozpocznie się 18 marca)

 

 

mrot-szkolenie-pit-laptop-3196481 640-pixabay 
Źródło i zdjęcie: Polska Izba Turystyczna