ITB - POLSKIE STOISKO NAJLEPSZE W EUROPIE

mrot-itb-berlin-2018Na międzynarodowych targach turystycznych ITB w Berlinie polskie stoisko otrzymało nagrodę dla „Najlepszego wystawcy w kategorii Europa” (The best exhibitor in the category Europe”). A jednak Polak potrafi! W ślad za targowym sukcesem teraz czekamy w Polsce na zagranicznych turystów.

 

Od 18 lat podczas największych i najbardziej prestiżowych na świecie Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie wszystkie stoiska zostają ocenione przez studentów Cologne Business School. W tym roku wyróżnili oni m.in. polskie stoisko narodowe, któremu przyznali pierwszą nagrodę Best Exhibitor Award w kategorii Europa. To największy dotychczasowy sukces Polski w tym konkursie.

Stoisko zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną zostało docenione przede wszystkim za wszechstronną ofertę, interaktywność, gościnność oraz wysoki poziom obsługi. Szczególne wrażenie na jurorach zrobiły interaktywne pokazy pieczenia pierników (Żywe Muzeum Piernika z Torunia), eksperymentów z wodą (Centrum Nauki Hydropolis z Wrocławia) czy wyplatania zabawek z trawy (Odpoczywaj na wsi). Dodatkową atrakcją dla zwiedzających z całego świata były liczne konkursy.

–  Bardzo się cieszę z tej nagrody, a jeszcze bardziej z uzasadnienia osób, które ją przyznały. Polskie stoisko zostało docenione i wyróżnione nie tylko za bogatą ofertę atrakcji i aktywności, ale przede wszystkim za wspaniałą atmosferę, niezwykłą gościnność i profesjonalną obsługę. To są walory, które decydują o tym, że coraz więcej turystów wybiera Polskę jako miejsce odpoczynku – powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Podczas tegorocznych targów Polska Organizacja Turystyczna oddała do dyspozycji uczestników stoisko o łącznej powierzchni 752m2. Zaprezentowało się na nim 49 polskich wystawców. Motywem przewodnim była turystyka aktywna – wodna.

– Główną ideą przyświecającą organizacji stoiska w tym roku było aktywne zaangażowanie zwiedzających. Przyznana nagroda dowodzi, że cel udało się osiągnąć – powiedział wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski. – Jestem przekonany, że wysoka jakość usług, które Polska ma w swojej ofercie, przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie naszym krajem – dodał.

Podczas targów ITB w Berlinie, do promocji Polski i jej atrakcji turystycznych wykorzystano m.in. filmy w nowoczesnej technologii VR.

– Polscy przedsiębiorcy po raz kolejny nie zawiedli. Nagroda Best Exhibitor Award w kategorii Europa jest także ogromnym sukcesem polskich wystawców i chcę im bardzo podziękować za zaangażowanie. Cieszę się, że jury doceniło na naszym stoisku aktywność Żywego Muzeum Piernika, które w ostatnim roku zostało laureatem Złotego Certyfikatu POT. To potwierdza wysoką jakość nagradzanych przez nas produktów – powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Nagrody za stoiska zostały wręczone w sobotę podczas uroczystej gali w Berlinie. Targi ITB Berlin 2018 odbyły się w dniach 7-11 marca.

To nie jedyne wyróżnienie jakie otrzymała Polska Organizacja Turystyczna w ostatnim czasie. Warto przypomnieć, że pod koniec listopada 2017 r. podczas branżowych targów TT Warsaw polskie stoisko narodowe otrzymało drugą nagrodę w konkursie „Homo Turisticus” za najbardziej oryginalne i innowacyjne stoisko targowe. Z kolei w lutym br. POT uzyskała na targach Tour Salon 2018 w Poznaniu nagrodę "Acanthus Aureus" za najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej stoisko.

Podczas wieczornej gali wręczono nagrody dla najlepszych stoisk. W poszczególnych kategoriach wygrały stoiska:
- Bliski Wschód – Abu Dabi
- Azja, Australia, Oceania – Indie
- Ameryka, Karaiby – Kostaryka

- Afryka – Rwanda

- Europa - Polska
- Organizacja Podróżnicza – Lernidee Trains&Cruises z Niemiec
- Obsługa podróżnych i mediów – Port lotniczy w Monachium
- Hotel Biznesowy – Iberostars Hotels&Resorts
- Przewoźnicy – Lufthansa Group
- Niemcy – Bawaria
- Najlepsze z najlepszych - Bawaria


fb-mrot-itb-2018
Źródło i zdjęcia: Polska Organizacja Turytyczna