WEEKEND NA LUDOWO Z MAZOWSZEM

mrot-weekend-na-ludowo-Zespol Piesni i Tanca MazowszePaństwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze już od 68 lat rozsławia kulturę i folklor naszego regionu na całym świecie. A podczas imprezy "Weekend na ludowo" w Otrębusach odbędą się dwa wyjątkowe koncerty "Kalejdoskop barw Polski". Zapraszamy na to wydarzenie w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "Matecznik-Mazowsze" w Karolinie w weekend 17-18 marca.


"Weekend na ludowo" to w rzeczywistości jarmark z imprezami towarzyszącymi, który organizowany jest już po raz siódmy.

 

Od godz. 12.00 w sobotę w głównym foyer przy sali widowiskowej w Otrębusach swoje wyroby, zarówno żywnościowe, jak i rękodzieło artystyczne, prezentować będą twórcy ludowi. Można będzie zatem obejrzeć i zakupić ludowe rzeźby, wycinanki, obrazy, pisanki itp. Można będzie także podpatrzeć pracę twórców, którzy często na miejscu wykonują swoje dzieła.

 

Ponieważ jest to okres przedświąteczny, można będzie także nabyć produkty żywnościowe, typu wędliny, sery, miody, mazurki.

 

W niedzielę 18 marca impreza, podobnie jak w sobotę, rozpoczyna się o godz. 12.00, natomiast przed wieczornym koncertem "Mazowsza" swoje umiejętności na scenie zaprezentują dzieci, które uczestniczą w warsztatach "Roztańczeni z Mazowszem".

 

Wstęp na jarmark jest bezpłatny.


W programie artystycznym weekendu dwa wyjątkowe koncerty zespołu Mazowsze "Kalejdoskop barw Polski" - w sobotę 17 marca o godz.18:00 i w niedzielę 18 marca o godz.17:00.


Bilety na koncerty dostępne w kasie zespołu "Mazowsze" lub on-line na stronie www.mazowsze.waw.pl


Serdecznie zapraszamy!


fb-mrot-weekend-na-ludowo-Zespol Piesni i Tanca Mazowsze
Zdjęcie: Ralf Lotys/Wikipedia
Źródło: Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze"