ŚWIĘTO LNU W ŻYRARDOWIE

mrot-swieto-lnu-zyrardowPierwsze trzy dni czerwca to w Żyrardowie wielkie święto, podczas którego w atmosferze radosnej zabawy, przy muzyce największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, wspominać będziemy lniarskie tradycje Żyrardowa. Nie zapominamy o najmłodszych, bo to będzie jednocześnie czas ich święta. I to właśnie od oferty dla dzieci i młodzieży w dniu 1 czerwca rozpocznie się wielkie świętowanie.


W Dniu Dziecka tor kolarski zamieni się w wesołe miasteczko z licznymi atrakcjami i urządzeniami zabaw do dyspozycji maluchów oczywiście nieodpłatnie. Dzień Dziecka to jednocześnie bogata oferta muzyczna. Dla najmłodszych zaśpiewa AIDA, następnie wystąpią lokalni artyści, a finałowym akcentem muzycznym będzie koncert CLEO.

W sobotę, 2 czerwca, Święto Lnu rozpoczynamy najbardziej widowiskową propozycją, czyli „Paradą miejską” z udziałem mieszkańców, przedstawicieli miejskich placówek, instytucji, stowarzyszeń i organizacji, słowem wszystkich, którzy utożsamiają się z lokalną społecznością Żyrardowa. Korowód poprowadzą orkiestry dęte w asyście mażoretek, ojcowie założyciele miasta – Girard, Hielle i Dittrich na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, jak na setną rocznicę odzyskania niepodległości przystało.

Po oficjalnej inauguracji święta, o godz. 14.00, ,,odpalamy” na torze kolarskim największą w regionie multimedialną scenę. W ciągu dwóch dni, 2 - 3 czerwca, proponujemy w sumie 13 koncertów gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wystapią m.in. Justyna Steczkowska z Orkiestrą Cygańską, Bracia, Szymon Wydra & Carpe Diem, Maja & Dandysi, a na finał Święta Lnu – Bajm. Z kolei specjalnie dla fanów muzyki tanecznej zagrają: Mario Bischin, Czadomen i Camasutra.

Święto Lnu to również wyjątkowa oferta dla miłośników zabytków techniki i lnianych tekstyliów, bowiem w tych dniach Muzeum Lniarstwa prezentować będzie lniarskie tradycje i przemysłowe dziedzictwo miasta w wyjątkowo atrakcyjnej formie – będą m.in. pracujące krosna, pokazy produkcji lnianej, warsztaty sitodrukarskie i wiele innych atrakcji. Warto zajrzeć do Muzeum Lniarstwa, dotknąć historii, zobaczyć jak działa największa niegdyś fabryka lniarska w Europie.
 
Więcej informacji na stronie:
https://www.zyrardow.pl/4988,2018.html?tresc=48895
https://www.facebook.com/swietolnu/

Do zobaczenia na Święcie Lnu!!!

mrot-swieto-lnu-zyrardow

mrot-swieto-lnu-zyrardow-2018

mrot-Swieto Lnu program
Źródło i zdjęcia: www.zyrardow.pl