LETNIA MODA NA MAZOWSZE

mnm3 plus dz refaktorDzisiaj nie uda mi się skorzystać ze sprawdzonego przepisu na artykuł wstępny: „napisz ten tekst jako ostatni i zrób w nim streszczenie numeru!”. Nie ma szans. Wybór miejsc i wydarzeń jest tak duży, że streszczenie zajęłoby kilka stron!


mnm3 plus dz

 

Ale mam swoje ulubione miejsca, które mogę Państwu polecić. To wybór subiektywny, całkiem prywatny, może ciut kontrowersyjny, po prostu – mój.

Po pierwsze: kocham Wisłę! Wychowałam się na Pradze, tuż przy Porcie Praskim. Kiedy więc przestało mi wystarczać podwórko i park, wypuszczałam się z przyjaciółmi nad Wisłę. O każdej porze roku było pięknie, choć dziko, na brzegu zarośniętym krzakami. Raczej nie spotykaliśmy tam spacerowiczów, sporadycznie zaś – miejscowych pijaczków. Nie było ścieżki rowerowej, o kawiarniach nie wspominając. Ale piaszczyste brzegi, dostojeństwo królowej polskich rzek i widok na Stare Miasto – są wciąż takie same.

Dziś wybór tego, co można robić nad Wisłą, jest tak duży, że trzeba wiedzieć, czego się chce. Jeśli ciszy , to zapraszam na Wawer i Młociny, a także na drugą (drugą podkreślam ) stronę na Łuk Siekierkowski i na Bielany. A jeśli nie mogą Państwo żyć bez tętniącego pulsu miasta – zapraszam na przepiękne, nowoczesne bulwary, pokazy fontann, na plażę Desantu, praską Poniatówkę i Rusałkę, gdzie imprezy, tańce i śpiewy trwają do rana. A można jeszcze wybrać kajaki!

Po drugie: warto czasem opuścić stolicę. Kierunek: Radom! Samo miasto, przepięknie zrewitalizowane, czyste i kolorowe jest wystarczającym powodem wycieczki, a jeśli do tego dodamy Muzeum Wsi Radomskiej, Puszczę Kozienicką i  Air Show, to możemy zaplanować cały urlop.

Po trzecie: nie chciałabym w tym osobistym zaproszeniu ominąć Węgrowa, który był dla mnie prywatnym odkryciem i – po czwarte – niezwodnego Płocka. Jest co robić na Mazowszu!

Mam też kilka ogłoszeń organizacyjnych:
1.    Od lipca Moda na Mazowsze będzie podróżować w wybranych pociągach Kolei Mazowieckich.  Od tego lata promujemy Mazowsze wspólnie!
2.    Również od lipca na naszych stronach internetowych (www.mrot.pl)  będzie przygotowane dla Państwa pełne kalendarium imprez, które będą odbywać się w Warszawie i na całym Mazowszu!
3.    Chętnie opublikujemy Państwa osobiste refleksje z podróży po Mazowszu i zdjęcia. A opublikowane będziemy nagradzać! Materiały proszę przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
4.    Gorąco zapraszam do dzielenia się zdjęciami na naszym FB i do oznaczania zdjęć #modanamazowsze

 

 

Aby pobrać całe czaspopismo w formacie PDF wystarczy kliknąć w dowolne zdjęcie.

A oto zawartość najnowszego numeru Mody na Mazowsze.

 

 

mnm-lato-2018-2

mrot-modanamazowsze-lato-2018

 

Zdjęcia i grafiki: MROT