ZAPROSZENIE NAD ZALEW W SZYDŁOWCU

mrot-zalew-szydlowiecPo ponad rocznej modernizacji powrócił do świetności Zalew w Szydłowcu. To kolejna atrakcja tego miasta oprócz zamku i muzeum ludowych instrumentów muzycznych, która zachęca turystów do odwiedzenia go w weekend lub wakacje. Z tej okazji 22 lipca br. Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i Rada Miejska w Szydłowcu serdecznie zapraszają na otwarcie zalewu.


Tego dnia w niedzielne przedpołudnie rozegrane zostaną dwa turnieje. Miłośników piłki plażowej, ale nie tylko, także tych którzy zwyczajnie lubią sobie pograć „w siatkę”, zapraszamy o godzinie 10.00 do udziału w turnieju siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Szydłowca. W tym samym czasie tj. 22.07 od godz. 10.00 na kortach tenisowych rozegrany zostanie turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Szydłowca.

O godz. 15.00 odbędzie się uroczyste otwarcie i poświęcenie zalewu.

Popołudnie będzie bogate w występy artystyczne. Nad zalewem po wystąpią Darek Bernatek i Tomasz Kraska, oraz zespoły „Hook”, „Model MT”, „Koliber”.
Na najmłodszych będzie czekała „Strefa Malucha” – gry i zabawy dla dzieci, pneumatyczne zjeżdżalnie, malowanie twarzy.
Dla pokrzepienie ciała ogródek grillowy.


* * *

Prace przy modernizacji szydłowieckiego zalewu trwały od maja 2017r.

W trakcie rozbudowy wykonana została modernizacja jazu spustowego zbiornika. Zadanie to wykonano przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Akwen oczyszczono i odmulono, umocniono także jego linię brzegową.

Teren wokół zbiornika został zagospodarowany - wykonano wycinkę zbędnych krzaków, wytyczono nowe trawniki oraz rabaty kwiatowe. Wybudowano altany, alejki spacerowe i boiska do piłki plażowej. Zamontowano nowe ławki i urządzenia do zabawy dla dzieci.

Zalew został napełniony wodą. Wybudowano także drewniany pomost – zadanie to zostało dofinansowane w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2018.”

Te pozytywne zmiany nad zalewem to także efekt projektu pn. „Poprawa środowiska miejskiego poprzez modernizację terenów zieleni nad zalewem w Szydłowcu”, w ramach działania 2.5 oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, który jest obecnie realizowany przez Gminę Szydłowiec. Umowa o dofinansowanie tego zadania została podpisana dnia 7 kwietnia 2017 r. z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie.


mrot-zalew-szydlowiec
Źródło i zdjęcie: UM Szydłowiec