ZAPROSZENIE - MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI DOOKOŁA MAZOWSZA

mrot-wyscig-kolarski-dookola-mazowszaImprezy sportowe obok wydarzeń kulturalnych są najlepszymi "magnesami" przyciągającymi turystów. Właśnie dlatego zapraszamy w dniach 25-28 lipca do kibicowania zawodnikom już 61. edycji Wyścigu Dookoła Mazowsza. Oprócz sportowych emocji będzie można odwiedzić takie interesujące miejsca na Mazowszu jak Tor Wyścigów Konnych na Służewcu, Kozienice, Grodzisk Mazowiecki czy Teresin.


W Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca 61. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli: Marcin Wasiołek, dyrektor wyścigu; Mieczysław Jachacy, były kolarz i restaurator, dzięki któremu wyścig został reaktywowany i Tomasz Jagodziński, dyrektor Muzeum. Konferencję poprowadził Tomasz Jaroński, dziennikarz telewizji Eurosport i komentator wyścigów kolarskich. 

Tegoroczna edycja wyścigu odbędzie się w dniach 25 – 28 lipca. W związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości, na każdym etapie na setnym kilometrze będzie specjalna premia “Niepodległa”.

Trzyetapowy wyścig, najstarsza regionalna wieloetapówka w kraju, rozpocznie się krótkim prologiem – jazdą indywidualną na czas na terenie toru wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Zawodnicy będą tam mieli do pokonania okrężną trasę długości 2,3 km, a rywalizacja wyłoni liderów poszczególnych klasyfikacji.

Do wyścigu zgłosiło się 20 ekip kolarskich z Polski, Danii, Niemiec, Włoch, Słowacji. Właśnie w barwach słowackiej drużyny – Dukli Trenczyn – zadebiutował w Wyścigu Dookoła Mazowsza w 2009 roku 19-letni wówczas Peter Sagan, późniejszy trzykrotny mistrz świata.

Nowością na wyścigu będą koszulki liderów, w tradycyjnych barwach – żółtej, zielonej i fioletowej, ze specjalnym wzorem, którego motywem jest kontur województwa mazowieckiego.

Równolegle z wyścigiem głównym zorganizowane zostaną wyścigi dla amatorów i MINI-Mazovia-Tour dla młodszych zawodników w wieku 13-16 lat.

Trasa 61. wyścigu Dookoła Mazowsza:
prolog – jazda na czas (2,3 km) Warszawa, Służewiec
1. etap – Kozienice (165 km)
2. etap – Grodzisk Mazowiecki (166,5 km)
3. etap – Teresin (168 km)

Więcej informacji: https://www.pzkol.pl/kalendarz/345,61-dookola-mazowsza.htmlmrot-wyscig-kolarski-dookola-mazowsza-2018Źródło i zdjęcie: Muzeum Sportu i Turystyki