NA WSI NAJLEPIEJ - OSTATNIE CHWILE NA ZGŁOSZENIA

2017.10.11-agroturystyka-konkurs-modr-2017-starter-materialuTrzeba działać w ekspresowym tempie, bo tylko do 3 sierpnia można zgłaszać się do konkursu "Na wsi najlepiej" organizowanego przez POT. A na Mazowszu mamy wiele świetnych gospodarstw agroturystycznych przyciągających żywymi tradycjami, przyrodą i gościnnością. Teraz już czas na zmianę stereotypów dotyczących jakości wiejskiej bazy turystycznej.


Polska Organizacja Turystyczna organizuje konkurs „Na wsi najlepiej”, którego celem jest identyfikacja, upowszechnianie i promowanie dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich. Wszystko po to, aby turyści odkryli coraz bogatszą ofertę polskiej wsi.

Do konkursu można się zgłosić w jednej z czterech kategorii, związanych:
- z wypoczynkiem u rolnika,
- z wypoczynkiem na wsi,
- z kompleksową ofertą uzupełniającą pobyt na obszarach wiejskich
- ze szlakami kulinarnymi.

Ważnym kryterium oceny zgłoszeń jest umiejętność wykorzystania do budowy oferty potencjału wsi i jej mieszkańców.

– Polskie obszary wiejskie kojarzone są z gościnnością, dziedzictwem kulturowym, wspaniałą kuchnią i bogactwem natury. Organizowany przez nas konkurs to świetna okazja do wymiany doświadczeń między osobami zarządzającymi różnymi produktami turystycznymi, synergii ich działań i dalszego rozwoju. Jestem przekonany, że ten konkurs przysłuży się podniesieniu standardu usług oraz zwiększy zainteresowanie polskimi produktami turystyki wiejskiej – mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie pierwszego w Polsce katalogu dobrych praktyk w turystyce wiejskiej. Doświadczenia w kreowaniu produktów turystycznych na wsi będą dla innych cennym drogowskazem w rozwoju i wprowadzaniu w życie własnych pomysłów. Konkurs przyczyni się do stworzenia wizerunku polskich obszarów wiejskich jako atrakcyjnego miejsca do życia i prowadzenia biznesu.

– Organizowany przez nas konkurs jest inspirowany najbardziej prestiżowymi nagrodami w polskiej branży turystycznej – Certyfikatami POT, które nasza organizacja przyznaje od 2003 roku. Jestem przekonany, że konkurs przysłuży się podniesieniu standardów branżowych oraz sprawi, że coraz więcej turystów właśnie obszary wiejskie będzie wybierać jako miejsce wypoczynku – dodaje Robert Andrzejczyk.

Polska Organizacja Turystyczna zachęca do udziału w konkursie tych, którzy potrafią skutecznie przyciągać turystów na wieś i umilać im pobyt. Wybierze 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej. Zwycięzcy skorzystają z całego wachlarza działań promocyjnych. Wśród nich będzie m.in. wyjątkowa szansa, by zaprezentować swoją praktykę w albumie, który ukaże się w nakładzie 10 tys. egzemplarzy, a także odwiedziny profesjonalnych fotografów i blogerów turystycznych. 

Swoją ofertę można zgłosić do konkursu do 3 sierpnia, a regulamin konkursu znajduje się na stronie www.nawsinajlepiej.polska.travel. Zgłoszenia do konkursu można przesłać, korzystając z zamieszczonego na stronie formularza.

Operacja pn. „Identyfikacja, upowszechnianie i promocja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. KSOW jako instytucja wspierająca rozwój obszarów wiejskich organizuje nabór podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W ten sposób możesz zaprezentować swoją działalność potencjalnym partnerom. Sprawdź, jak łatwo to zrobić, korzystając ze strony KSOW.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) wspiera również projekty związane z tworzeniem oferty turystycznej na wsi. Zobacz, jak możesz skorzystać z PROW.

 

2017.10.11-agroturystyka-konkurs-modr-2017-kuznia

2017.10.11-agroturystyka-konkurs-modr-2017-maciejowka

2017.10.11-agroturystyka-konkurs-modr-2017-makowica

2017.10.11-agroturystyka-konkurs-modr-2017-osada-mlynarza

2017.10.11-agroturystyka-konkurs-modr-2017-osada-puszczanska

2017.10.11-agroturystyka-konkurs-modr-2017-perelka

2017.10.11-agroturystyka-konkurs-modr-2017-starter-materialu

Na zdjęciach: przykłady najlepszych gospodarstw agroturystycznych na Mazowszu
Autor: J.A.Kwiatkowski/GoodPress
Źródło: Polska Organizacja Turystyczna