SPECJALNY POCIĄG DOŻYNKOWY DO SIERPCA - TY TEŻ MOŻESZ WYGRAĆ BILETY

mrot-km222To ostatnie chwile, aby wygrać w konkursie zaproszenia i wsiąść do pociągu nie byle jakiego... W związku z obchodami uroczystych Dożynek Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Kolejami Mazowieckimi przygotowały projekt promocyjny „Pociąg dożynkowy”. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na atrakcje turystyczne oraz najciekawsze wydarzenia na terenie województwa mazowieckiego.


Tradycyjne dożynki odbędą się w niedzielę 16 września 2018 r. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Tego dnia w Sierpcu możliwe będzie zwiedzanie skansenu wsi mazowieckiej, który jest jednym z najciekawszych tego typu obiektów w kraju oraz uczestniczenie we wszystkich imprezach i atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. 

„Pociąg dożynkowy” to specjalny szynobus Kolei Mazowieckich, który wyruszy ze stacji Warszawa Wschodnia w niedzielę 16 września rano i po 3 godzinach dotrze do Sierpca. W drogę powrotną wyruszy z Sierpca ok. godziny 20.00 i przybędzie na stację Warszawa Wschodnia ok. 23:00. Po drodze pociąg zatrzyma się w Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Płońsku i Raciążu.

Podczas porannego przejazdu do Sierpca na pokładzie „Pociągu dożynkowego” zaplanowane są specjalne atrakcje, m.in. występy kapel ludowych, poczęstunki specjałami kuchni mazowieckiej oraz konkursy z nagrodami.

W pociągu jest 126 miejsc. Część z nich zarezerwowano dla gości specjalnych, dziennikarzy i blogerów. Ale najważniejsze, że na tą wspaniałą wycieczkę może pojechać prawie każdy.

Wystarczy wziąć udział w konkursie na Facebooku MROT, poprawnie odpowiedzieć na pytanie i wygrać bezpłatny bilet w obie strony wraz ze wstępem do skansenu i na dożynkowe uroczystości. Codziennie będą nowe pytania i nowe bilety. Zaproście do zabawy także znajomych. Konkurs na Facebooku wystartuje 8 września i potrwa do piątku 14 września do północy. Czekamy na Was!


LINK DO KONKURSU: https://www.facebook.com/Mazowiecka.Regionalna.Organizacja.Turystyczna/
PROGRAM DOŻYNEK WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO I DIECEZJI PŁOCKIEJ W SIERPCU

9.00 – 20:00 – POŻEGNANIE LATA W SKANSENIE
•    Pokazy rzemiosła i rękodzieła ludowego z udziałem twórców ludowych
•    Inscenizacje wiejskich zajęć codziennych połączonych z wykorzystaniem dawnych sprzętów  i narzędzi gospodarskich\kiermasz produktów regionalnych i rękodzieła ludowego
•    Wystawy Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
10:00 – przemarsz korowodu z wieńcami z towarzyszeniem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Sierpca
11:00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. BP Mirosława Milewskiego – Biskupa Pomocniczego Diecezji Płockiej
12:30 – przemówienia powitalne
12:45 – ceremonia dzielenia się chlebem
14.15 – zakończenie konkursów oraz wręczenie nagród
16:00 – 20:00 – WYSTĘPY ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH
20:00 – koncert SŁAWOMIRA
21:30 – koncert zespołu ENEJ

 

fb-mrot-km222

Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Zdjęcie: Koleje Mazowieckie