WORLD TRAVEL SHOW JUŻ W TEN WEEKEND

mrot-targi-world-travel-show-2018World Travel Show to wielka impreza turystyczna przyciągająca pasjonatów małych i wielkich podróży. Targi dzielą się na Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Salon Camper&Caravan oraz Warszawski Salon Jachtowy. Mazowsze można będzie znaleźć w hali D na stoisku 1010. Zapraszamy serdecznie!


Już w najbliższy weekend – od 19 do 21 października 2018 odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show w Ptak Warsaw Expo. W wydarzeniu udział weźmie 800 wystawców, w tym 300 z zagranicy.

Gospodarzem mazowieckiej ekspozycji jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Wśród wielu atrakcji na stoisku będą m.in. ponton używany do rodzinnych spływów firmy Everal, makieta z pociągiem (160x75cm) i plansza do układania puzzli ze Stacji Muzeum, quiz z nagrodami przygotowany i prowadzony przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną oraz krzyżówka z wiedzy o Mazowszu - tu również nagrody - przygotowana przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną.

Będzie można również porozmawiać i zapoznać się z atrakcjami takich obiektów jak: Muzeum Wódki w Warszawie, Łazienki Królewskie, Obiekt Hotelarski Patron, Muzeum Warszawy, Młyn Gąsiorowo, Miasto Siedlce, Szlak Kulinarny Mazowiecka Micha Szlachecka, Muzeum Starozytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, Uzdrowisko Konstancin Zdrój.

Na stoisku będą również dostępne bezpłatne mapy i wydawnictwa turystycznych o Mazowszu, które zawsze cieszą się nie słabnącym zainteresowaniem odwiedzających.

Na stoiska targowe World Travel Show w Nadarzynie zapraszamy:
- 9 października 2018 (piątek) w godzinach 10:00–18:00
- 20 października 2018 (sobota) w godzinach 10:00–18:00
- 21 października 2018 (niedziela) w godzinach 10:00–17:00

 

 

Program aktywności na stoisku Mazowsza

 

Nr lady

Piątek

Sobota

Niedziela

1

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Muzeum Wódki

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

2

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

Łazienki Królewskie

Obiekt Hotelarski Patron

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

Stacja Muzeum

Muzeum Warszawy

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

Stacja Muzeum

3

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna

 

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna

4

Everal

Młyn Gąsiorowo

Everal

Młyn Gąsiorowo

Miasto Siedlce

Szlak Kulinarny Mazowiecka Micha Szlachecka

Everal

Miasto Siedlce

5

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Uzdrowisko Konstancin Zdrój

 


* * *

World Travel Show to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych branży turystycznej w Polsce. Do udziału w nim zapraszani są touroperatorzy oraz kontrahenci z całego świata. Targi są doskonałą okazją do nawiązania relacji biznesowych, pozyskania nowych klientów i odkrycia nieznanych dotąd rynków.

Krajem partnerskim tej edycji World Travel Show są Stany Zjednoczone Ameryki, a ambasadorem wydarzenia - Martyna Wojciechowska. W gronie kilkudziesięciu gości imprezy będą także znani podróżnicy.
Targi tradycyjnie będą się składać z trzech salonów Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Camper&Caravan oraz Warszawskiego Salonu Jachtowego.

Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej to prezentacja destynacji turystycznych z pięciu kontynentów, atrakcji kulinarnych, pokazów strojów narodowych, tańców, sztuk walki. Wśród wystawców, reprezentujących 80 krajów i regionów z całego świata, będą ambasady, przedstawicielstwa miast i regionów, biura podróży, przewoźnicy, hotele, centra rozrywki i wypoczynku oraz stowarzyszenia turystyczne.
W tym roku wyjątkowo bogato reprezentowana będzie Afryka. W Strefie Afrykańskiej swoje stoiska przygotują: RPA, Ghana, Sudan, Seszele, Kenia, Madagaskar, Zanzibar, Tanzania i Rwanda.

W strefie turystyki leczniczej, której partnerem będzie Polska Grupa Uzdrowisk i swoją bogatą ofertę zaprezentują uzdrowiska i sanatoria.

W ramach targów odbędzie się też Festiwal Kultur Azji, obejmujący przegląd oferty turystycznej i kulturalnej tego kontynentu, pokazy tradycyjnych tańców, koncerty, Dragon Dance oraz warsztaty kulinarne, połączone z degustacjami.

Kolejną wielką atrakcją targów będą spotkania ze znanymi podróżnikami. Wśród gości targów będą Martyna Wojciechowska, ambasador targów, oraz Wojciech Cejrowski. Nela Mała Reporterka zabierze dzieci w podróż na koło podbiegunowe i w wyjątkowej lodowej scenerii opowie o maskonurach, piżmowołach arktycznych, niedźwiedziach polarnych czy o zatoce śpiewających wielorybów.

Kilkadziesiąt osób weźmie udział w festiwalu podróżników – Warsaw Trevelers Festival Travelmania. Spotkamy tam między innymi Aleksandra Dobę i Andrzeja Bargiela, czy znanych podróżniczych blogerów i youtube’rów.
Podczas World Travel Show rozstrzygnięty zostanie także plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”.

Do dyspozycji uczestników będzie też plaża, gdzie pod palmami i przy dźwiękach wakacyjnej muzyki będzie można spróbować swoich sił na torze skimboardowym oraz pościgać się na SUP-ach.

W Salonie Camper&Caravan swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy camperów, przyczep kempingowych, domków mobilnych, turystycznych pojazdów specjalnych i autokarów. Na stoiskach wystawców będzie można zobaczyć ponad 200 camperów i przyczep.  Wydarzeniu towarzyszyć będzie zlot caravaningowy z udziałem załóg z całej Europy.

Nowością będzie strefa Ski&Outdoor Show zawierająca odzież, akcesoria, sprzęt kempingowy, pojazdy, sprzęt sportowy oraz ścianki wspinaczkowe.

Podczas Warszawskiego Salonu Jachtowego 2018 ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy jachtów żaglowych i motorowych, łodzi sportowych, kajaków, rowerów i skuterów wodnych, łodzi wędkarskich, houseboatrów, pontonów, sprzętu asekuracyjnego i ratowniczego, przyczep podłodziowych i lawet, a także odzieży żeglarskiej, elektroniki i nawigacji.

Podczas trzech dni targowych można będzie zobaczyć kilkanaście jednostek żaglowych, ponad 50 luksusowych łodzi motorowych, a także spektakularne łodzie sportowe oraz houseboaty.


mrot-targi-world-travel-show-2018
Na zdjęciu wizualizacja stoiska targowego Mazowsza