ODZNACZENI ZA PRACĘ DLA MAZOWIECKIEJ TURYSTYKI

mrot-20180917 204313Koniec roku to czas podsumowań. Warto zatem przypomnieć, że turystyka na Mazowszu rozwija się dzięki społecznikom, pasjonatom i najbardziej zaangażowanym ludziom z branży turystycznej. To właśnie oni zostali odznaczeni podczas XII Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego. Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy.


DYPLOMY UZNANIA OTRZYMALI:
1. REMIGIUSZ MATYJAS
2. TADEUSZ SAKOWSKI
3. WOJCIECH JANOWSKI
4. JERZY KUDLICKI
5. JERZY SITEK
6. MAREK KARCZEWSKI
7. NORBERT JASTALSKI
8. ZBIGNIEW SZUMERA
9. PAWEŁ BIAŁECKI
10. PAWEŁ STRÓŻEWSKI
Nagrodzeni, ale nieobecni na gali: DANUTA LEWICKA, , MICHAŁ OLSZEWSKI, PAWEŁ AJDACKI, TADEUSZ ŻEBROWSKI, RAFAŁ ŁAPIŃSKI, MIROSŁAW KRYSIAK, ANDRZEJ MIKOŁAJCZYK.

PODZIĘKOWANIA ZA WKŁAD W ROZWÓJ GOSPODARCZY, KULTURALNY I SPOŁECZNY TURYSTYKI NA MAZOWSZU OTRZYMALI:
1. MACIEJ KOSTRZEWSKI
Nagrodzona, ale nieobecna na gali: EWA GŁĘBOWICZ

MEDAL PAMIATKOWY "PRO MASOVIA" OTRZYMALI:
1. WARSZAWSKA IZBA TURYSTYKI
Nagrodę odebrał Andrzej Szymański
2. POLSKA IZBA TURYSTYKI ODDZIAŁ MAZOWSZE
Nagrodę odebrał Dariusz Wojtal
3. PŁOCKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA
Nagrodę odebrała Iwona Krajewska
4. FUNDACJA MAZOWIECKA MICHA SZLACHECKA
Nagrodę odebrały Bożena Polak-Stojanova i Małgorzata Borkowska
5. LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA TRZECH RZEK
Nagrodę odebrał Sebastian Sosiński
6. FUNDACJA ROK RZEKI WISŁY
Nagrodę odebrał Robert Jankowski

 


PODCZAS SEJMIKU TURSTYCZNEGO POZNALIŚMY RÓWNIEŻ LAUREATÓW PLEBISCYTU "FOCUS NA MAZOWIECKIE"

W kategorii Nauka i Technika laureatami plebiscytu Focus na Mazowieckie zostali:
1. MUZEUM STAROŻYTNEGO HUTNICTWA MAZOWIECKIEGO w Pruszkowie
Nagrodę odebrała Dorota Stawińska-Kamasa
2. MUZEUM GEOLOGICZNE PAŃSTWOWEGO INSTYTUTU GEOLOGICZNEGO w Warszawie
Nagrodę odebrała Marlena Świło
3. MUZEUM KOLEI WĄSKOTOROWEJ w Sochaczewie
Nagrodę odebrał Radosław Konieczny
4. STACJA MUZEUM w Warszawie
Nagrodę odebrała Bożena Żelazowska
W kategorii nauka i technika laureatem było także nieobecne na gali CENTRUM NAUKI KOPERNIK

W Kategorii: Kultura i sztuka laureatami plebiscytu Focus na Mazowieckie zostali:
1. MAZOWIECKIE CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ „ELEKTROWNIA” w Radomiu
Nagrodę odebrał Włodzimierz Pujanek
2. MUZEUM SZLACHTY MAZOWIECKIEJ w Ciechanowie
Nagrodę odebrał Piotr Banasik
3. PAŁAC KULTURY I NAUKI w Warszawie
Nagrodę odebrali Kinga Jędrasik i Rafał Krzemień
W kategorii nauka i technika laureatami były także nieobecne na gali: MUZEUM LUDOWYCH INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH z Szydłowca oraz PAŃSTWOWY ZESPÓŁ LUDOWY PIEŚNI I TAŃCA „MAZOWSZE” IM. T. SYGIETYŃSKIEGO z Otrębus

W Kategorii: Historia laureatami plebiscytu Focus na Mazowieckie zostali:
1. TWIERDZA MODLIN w Modlinie
Nagrodę odebrał Sebastian Sosiński
2. MUZEUM MAZOWIECKIE w Płocku
Nagrodę odebrał Leonard Sobieraj
3. ZAMEK KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH w Czersku
Nagrodę odebrał Dariusz Falana
4. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE w Liw
Nagrodę odebrał Roman Postek
5. Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie
Nagrodę odebrali Agnieszka Rynecka i Krzysztof Drągowski

W Kategorii: Przyroda laureatami plebiscytu Focus na Mazowieckie zostali:
1. MIEJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY w Płocku
Nagrodę odebrała Magda Kowalkowska
2. ZIELONE ŚWIĄTKI na Urzeczu
Nagrodę odebrali wspólnie Grażyna Leśniak, Barbara Karniewska, Dariusz Falana i Andrzej Stański
3. MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ w Sierpcu
Nagrodę odebrał Jan Rzeszotarski
4. PUSZCZA KAMPINOSKA w województwie mazowieckim
Nagrodę odebrał Mirosław Markowski
5. PARK PRZY MUZEUM KAZIMIERZA PUŁASKIEGO – PRZYRODA
Nagrodę odebrała Iwona Stefaniak


mrot-20180917 204407

mrot-20180917 205007Zdjęcie: J.A.Kwiatkowski/GoodPress