ROWEREM PRZEZ MAZOWSZE W NATIONAL GEOGRAPHIC

mrot-mazowsze-national-geographic-polska-aleksandra-swistowDzięki działaniom MROT tematyka turystyki na Mazowszu coraz częściej pojawia się w mediach. Tym razem współpracująca z nami blogerka Aleksandra Świstow na łamach National Geographic Polska opisuje wyprawę do Kampinosu śladami Fryderyka Chopina. Warto przypomnieć, że Aleksandra artykułami o Mazowszu zdobyła w ubiegłym roku Wicemistrzostwo Polski w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów organizowanych przez POT.


National Geographic – czasopismo wydawane od 1888 roku przez National Geographic Society - jest jednym z najbardziej znanych na świecie czasopism amerykańskich. Ukazuje się 12 razy w roku, niekiedy pojawiają się także numery specjalne. Jego charakterystyczną cechą jest żółta obwódka i twardy, "książkowy" grzbiet.

National Geographic Polska ukazuje się od października 1999 roku. Jest to polska wersja językowa amerykańskiego magazynu, który należy do rodziny publikacji spod znaku National Geographic razem z National Geographic Traveler i National Geographic Kids. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych.

Artykuł Aleksandy Świstow można znaleźć w internetowym wydaniu National Geographic Polska na stronie: http://www.national-geographic.pl/kierunki/rowerem-przez-mazowsze-ruszamy-do-kampinosu-sladem-fryderyka-chopina Na codzień Ola prowadzi blog www.pojechana.pl, gdzie można znaleźć relacje z jej wypraw po świecie i... po Mazowszu. Polecamy!


fb-mrot-mazowsze-national-geographic
Na zdjęciu: Screen z National Geographic Polska / Fot. Aleksandra Świstow