Mazowsze z nagrodami na targach Tour Salon

mrot-tour-salon-00W dniach 14-16 lutego 2020 roku Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna wzięła udział w Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. To kolejny sukces Mazowsza, m.in. dzięki otrzymaniu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie PTTK oraz Godła Róża Regionów 2019. Gratulujemy!


Samorząd Województwa Mazowieckiego za publikację "Kanon krajoznawczy województwa mazowieckiego" otrzymał wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w 28 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej oraz za projekt specjalny "Lekcje o Mazowszu" został uhonorowany Godłem Róża Regionów 2019 - Najlepsze Projekty Promujące Polskie Produkty Turystyczne. Gratulujemy!

Stoisko Mazowsza przygotowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, dzięki umieszczeniu ekspozycji w charakterystycznym namiocie z logo było doskonale widoczne. Dużą rolę odegrało też usytuowanie stoiska tuż obok sceny, która była centralnym miejscem imprezy, co zdecydowanie zwiększyło ruch na naszym stoisku.  Oprócz MROT na stoisku zaprezentowały się również: Uzdrowisko Konstancin, Urząd Miasta Radom, Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek oraz Stacja Muzeum.

Materiały promocyjne przygotowane dla zwiedzających cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Największe „wzięcie” miały mapy i przewodniki, ulotki informacyjne oraz jak zawsze mazowieckie gadżety. Jak się okazało na koniec imprezy, zainteresowanie gości było tak duże, że wszystkie przygotowane na targi publikacje trafiły do rąk zainteresowanych Mazowszem turystów.

Z imprez towarzyszących największym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje, które były bardzo interesujące. Podczas rozmów kuluarowych wielu wystawców dzieliło się opinią, że tegoroczne targi były dużo mniejsze od poprzednich edycji, stoisk było znacznie mniej, a ich oferta była także mniej zróżnicowana. Niestety, ale według subiektywnej oceny wielu wystawców, targi Tour Salon w Poznaniu w porównaniu do imprez turystycznych typu World Travel Show w Nadarzynie czy TT Warsaw w Warszawie, cieszyły się nieco mniejszym zainteresowaniem zwiedzających niż w latach poprzednich.

 

mrot-tour-salon-1

mrot-tour-salon-2

mrot-tour-salon-3
Zdjęcia: Maciek First, Samorząd Województwa Mazowieckiego
Tekst: Maciek First