Nowy członek MROT – Park Suntago Wodny Świat otwiera podwoje

mrot-park suntago-wodny-swiat-park-of-poand-otwarciePodczas ostatniego posiedzenia Zarządu MROT przyjęliśmy do naszego grona 100. członka - Park Suntago Wodny Świat - Park of Poland. A już kilka dni później nastał długo oczekiwany dzień - Park Suntago Wodny Świat został uroczyście otwarty. Jako jedni z pierwszych mieliśmy możliwość zapoznania się z atrakcjami, które będą dostępne w miejscowości Wręcza nieopodal Mszczonowa. Tropikalny klimat dla dzieci i dorosłych, temperatura 32 st. C, 740 prawdziwych palm, kilka tysięcy kwiatów, 5500 m2 basenów, 75.000 m2 atrakcji pod dachem, 4 strefy tematyczne: Jamango, Relax, SPA&Wellness, Saunaria oraz kilka restauracji i barów. W tym samym czasie relaksowi może się tutaj oddać aż 10.000 osób. Ten wspaniały obiekt z pewnością stanie się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Mazowsza, przyciągających gości zarówno z kraju jak i zagranicy.


Park Suntago Wodny Świat to w chwili obecnej największy zadaszony park wodny w Europie, który jest pierwszym etapem szerszego projektu Park of Poland znajdującego się w miejscowości Wręcza nieopodal Mszczonowa. Obiekt zostanie oficjalnie otwarty w najbliższy czwartek 20 lutego, ale 2 dni wcześniej unikatowe atrakcje parku mogli poznać dziennikarze, którzy wzięli udział w konferencji prasowej, podczas której spotkali się z inwestorami oraz goście VIP, którzy uczestniczyli w wieczornej, oficjalnej Gali Otwarcia Parku Suntago.

–  Inwestycja Park of Poland, w tym Suntago Wodny Świat, jest dla nas zarówno wielką szansą jak i wyzwaniem. Wiemy, że miejsca takie jak to mają ogromny potencjał, przede wszystkim dlatego, że zapewniają rozrywkę tysiącom osób dziennie. Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie i pierwszy tego typu, tak spektakularny obiekt w Polsce. Park przyjmie gości na tropikalne wakacje przez 365 dni w roku. Mamy też świadomość, że tak duża inwestycja, która do tej pory kosztowała ponad 170 mln EUR, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, aby naszym gościom dostarczyć rozrywkę na najwyższym poziomie. Zrobiliśmy wszystko aby goście przekraczając próg Suntago nie tylko czuli magiczną atmosferę egzotycznych wakacji, ale również mieli zapewnioną obsługę jakiej oczekują. – mówił Idan Greidinger, Prezes Park of Poland.

Przy projektowaniu obiektu wykorzystano najnowszą wiedzę i najlepsze doświadczenia w tej dziedzinie. Dzięki temu park spełnia zarówno funkcję relaksacyjno-zdrowotną, umożliwiając gościom kąpiele w basenach termalnych, sesje w saunach tematycznych, ofertę SPA & Wellnes, jak i rozrywkową. Dla osób szukających niezapomnianych wrażeń stworzono największą strefę zadaszonych zjeżdżalni wodnych w Europie, basen z falą, rwącą rzekę czy rzekę przygód.

Obiekt umożliwia spędzenie urlopu w Polsce w tropikalnym klimacie 32 stopni Celsjusza, w otoczeniu ponad 740 prawdziwych palm przywiezionych z różnych zakątków świata oraz kilku tysięcy kwiatów, zamiast wyjazdu na wakacje za granicę.

Park of Poland i Suntago Wodny Świat to miejsce zarówno na kilka godzin, jak i dla wielbicieli tropikalnego klimatu, którzy chcą się cieszyć wakacyjną atmosferą jeszcze dłużej. Dla tej grupy przeznaczona będzie wygodna baza noclegowa Suntago Village.
Jeszcze tej wiosny do dyspozycji gości będą 92 w pełni wyposażone, nowoczesne domki modułowe ze strefami zabaw dla dzieci, przestrzenią do grillowania oraz recepcją z mini delikatesami. 

Suntago Wodny Świat podzielony jest na trzy strefy tematyczne: dostępną dla wszystkich bez względu na ograniczenia wiekowe Jamango oraz Saunaria i Relax do których wstęp mają wyłącznie osoby powyżej 16 roku życia. Wewnątrz tej ostatniej znajduje się także Wellness & SPA.

JAMANGO
Wodna dżungla z masą atrakcji na światowym poziomie, 4000 leżaków w otoczeniu prawdziwych palm, 32 zjeżdżalnie, w tym jedna z najdłuższych w Europie, dzięki której goście Suntago będą mieli wrażenie jakby sunęli z wysokości Wieży Eiffla!  Na zjeżdżalni o nazwie Green Mamba na pontonie może mknąć jednocześnie do 4 osób. Krótka, ale zawrotnie szybka jest Jaw Drop, w której mamy „tylko" 55 metrów niemal pionowego zjazdu. W Jamango są też takie atrakcje, jak Tiger's Race czy aż 8 osobowa Rainbow Race, na której możemy się ścigać z rodziną i przyjaciółmi, zjeżdżając po równoległych torach. Dla najmłodszych mamy także mniejsze zjeżdżalnie, jak startującą z wysokości 6 metrów Unicorn Cloud czy wodny plac zabaw Pirates Playground. Dla najmłodszych dostępny w strefie jest mini wodny plac zabaw.
Jamango to również basen ze sztucznie generowaną falą.  Dzięki różnej sile i prędkości fal goście Suntago mogą liczyć na inne doznania.
Kochający adrenalinę znajdą w Jamango rwącą rzekę i rzekę przygód. Gościom, którzy chcą praktykować surfing dedykujemy maszynę double surf-air z instruktorem.
Na strefie znajduje się także zewnętrzny i wewnętrzny basen termalny z barem.
W tej części parku do dyspozycji gości będą dwie restauracje oraz bary: Poleczka z kuchnią polską, Va Bene z daniami włoskimi, a także Pirat Snack Bar oraz Juice Bar dla najmłodszych

RELAX
To idealne miejsce do regeneracji i wypoczynku w otoczeniu palm sprowadzonych z Kostaryki, Malezji, Florydy. W zewnętrznym i wewnętrznym basenie z wodami termalnymi i czekają na gości jacuzzi, hydromasaże oraz dwa bary osadzone w basenie.
W strefie Relax znajdziemy również basen Dead Sea z bogatą w minerały wodą solankową, która wpływa korzystnie na układ krwionośny oraz regeneruje skórę. Jest też tutaj basen siarkowy, czyli idealny wybór dla osób borykających się z problemami reumatoidalnymi i stawowymi. Dobroczynne działanie tej naturalnej wody sprzyja też regeneracji i wzmocnieniu odporności. Relax to także basen floatingowy, łaźnia parowa, liczne łóżka do masażu.
Strefa Relax oferuję kuchnię amerykańską w restauracji Arizona Steak & Burger, kuchnię japońską w Nori Sushi Bar oraz dla najbardziej wymagających restaurację a-la carte – PORTADA.


SPA & WELLNESS
Wewnątrz strefy Relax goście mają również możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych i masaży dostępnych po uprzedniej rezerwacji. Proponujemy indywidualnie dopasowane zabiegi na ciało i twarz bazujące na renomowanych firmach kosmetycznych – polskiej marki Ziaja PRO, szwajcarskiej Selvert oraz włoskiej Diego Della Palma.
Wśród bogatej oferty znaleźć można wiele masaży i rytuałów, takich jak filipiński masaż muszlami, koreańskimi kulkami, hawajskimi kamieniami czy turecki rytuał hammam. Tylko u nas można też poczuć pełnię relaksu podczas autorskiego masażu Suntago. Wytchnienie i odpowiednią pielęgnację gwarantują zabiegi na twarz i ciało, jak infuzja tlenowa czy dermabrazja wodna. Nie brakuje też klasyków, jak manicure i pedicure.

SAUNARIA
W tej części parku znajdziemy: 10 różnych saun i łaźni oraz 2 baseny witalne. Valhalla, czyli klasyczna, drewniana sauna z wystrojem, który przenosi do świata wikingów, sauna Rajska Plaża w kształcie malediwskiego domku oraz Wioska Egipska, składająca się z pięciu różnych saun dopasowanych do bardzo szerokich oczekiwań gości. To tylko niektóre z atrakcji. Sauny fińskie oferują wyższe temperatury, dwie sauny bio charakteryzują się niższą temperaturą i wyższą wilgotnością, a także sauna infrared, gdzie temperatura nie jest zbyt wysoka, ale promienie podczerwone wnikają w ciało i bezpośrednio oddziałują na organizm. Jest też wyjątkowa sauna inhalacyjna, której wystrój przenosi na łono polskiego lasu, a odpowiednia temperatura, wysoka wilgotność oraz olejki eteryczne sprzyjają oczyszczaniu dróg oddechowych oraz uwalniają od stresu. Co więcej, liczne seanse prowadzone przez profesjonalnych sauna masterów sprawią, że korzystanie z Saunaria przyniesie maksimum korzyści zdrowotnych i relaksacyjnych.
Z wymienionymi saunami idealnie współgra Mont Blanc, czyli miejsce z temperaturą -12°C, gdzie można się natrzeć naturalnym śniegiem. Następnie można przejść do Koreańskiej Sali Wypoczynku, gdzie aromaterapia i kojąca muzyka wyciszą emocje i wprowadzą w stan medytacji. Warto też odwiedzić grotę solną, gdzie panuje mikroklimat zbliżony do nadmorskiego. Bloki solne oraz granulowana sól na podłodze groty, dzięki podgrzewaniu i wentylacji nasycają powietrze pierwiastkami, wpływającymi korzystnie na układ oddechowy, nerwowy i krążenia.
Uwagę gości przykuwa też spektakularny prysznic Calla shower w kształcie lilii z temperaturą 16 stopni.
Strefy Relax, Saunaria oraz Wellness & SPA dostępne są dla komfortu naszych gości powyżej 16 roku życia. Strefa Saunaria jest strefą „textil free”.

SUNTAGO VILLAGE
Suntago Village to miejsce dla gości, którzy chcą dłużej cieszyć się pobytem w Park of Poland i wakacyjną atmosferą. Na początek 92 w pełni wyposażone domki typu bungalow będą dostępne już wiosną tego roku. Każdy o powierzchni 32 m², ale możliwe jest połączenie ze sobą dwóch domków, co daje przestrzeń dla ośmiu osób.
W sercu Suntago Village znajduje się SunHub – recepcja z mini delikatesami dostępna przez 24 godziny na dobę. Samoobsługowa strefa grillowa i plac zabaw dostarczą dodatkowych atrakcji po rozrywce w Suntago, do którego goście dostaną się bezpłatnym eco busem.

SALA KONFERENCYJNA
Na terenie parku zlokalizowana jest również sala konferencyjna o powierzchni 550 m² dająca możliwość zorganizowania konferencji lub biznesowych spotkań w tropikalnej atmosferze.

PARKING
Przygotowaliśmy 2.500 bezpłatnych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 19 miejsc dla autobusów. Dla gości Suntago Village oddzielny parking dostępny jest przez całą dobę.

Informacje o Park of Poland są dostępne na:
Facebooku - www.facebook.com/parkofpoland

Instagramie - www.instagram.com/parkofpoland

a bilety można zakupić na stronie www.parkofpoland.com

 


 

 

mrot-park suntago-wodny-swiat-park-of-poand-otwarcie

Zdjęcie startowe: Park Suntago Wodny Świat
Tekst i zdjęcia: J.A.Kwiatkowski/GoodPress