Forum ROT na spotkaniu z Ministrem Turystyki

FROT-fotka-maleW dniu 13 lutego br. odbyło się w Ministerstwie Rozwoju spotkanie Zarządu Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych (którego MROT jest aktywnym członkiem) z Panem Andrzejem Gut-Mostowym, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju odpowiedzialnym za turystykę oraz Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki.


Podczas spotkania Zarząd zaprezentował FROT jako reprezentatywny głos regionalnych organizacji turystycznych (organizacja skupia wszystkie  16 ROT-ów) działający nieformalnie od wielu lat, formalnie zarejestrowany w 2016 roku mogący być istotnym partnerem resortu w działaniach na rzecz rozwoju turystyki w Polsce.

Podkreślono, że FROT to: gremium ekspertów dysponujących ogromną wiedzą i doświadczeniem w turystyce, platforma wymiany doświadczeń dla wszystkich ROT-ów z ambicją bycia liderem i partnerem dla turystycznych  projektów ponadregionalnych.

Podczas spotkania poruszono również stanowisko FROT dotyczące Ustawy o promocji polskiej turystyki, w tym opłaty turystycznej oraz kwestie związane z rozwojem polskich marek turystycznych.

Spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze, napawając optymizmem na szanse dalszej współpracy.

 

mrot-compass-429772-pixabay
Zdjęcie startowe: MROT

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay