TARGI ITB W BERLINIE ODWOŁANE

mrot-itb-berlin-2020-2Według opublikowanego 28 lutego wieczorem komunikatu Messe Berlin - z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 zapadła decyzja o odwołaniu targów ITB Berlin 2020. Organizatorzy nie mogli spełnić wyśrubowanych oczekiwań urzędu ds. zdrowia.

 

Urząd do spraw zdrowia dla dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf (lokalizacja targów Messe Berlin) nałożył następujące wymagania wobec organizatorów ITB: każdy uczestnik musiałby udowodnić, że nie przyjechał z żadnego z regionów uznanych za niebezpieczny i że nie miał kontaktu z kimś zarażonymi koronawirusem. W sposób oczywisty nie jest to możliwe (punkt drugi) i prowadziło wprost do odwołania targów. Być może ze względów formalnych, albo prawnych taka regulacja była wygodniejsza niż zakaz.

Dr Christian Göke, CEO Messe Berlin GmbH, powiedział: Ponad 10 000 wystawców z ponad 180 krajów ITB Berlin jest niezwykle ważne dla światowej branży turystycznej. Bardzo poważnie podchodzimy do odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, wystawców i pracowników. Z wielkim sercem musimy teraz pogodzić się z odwołaniem ITB Berlin 2020.

Przewodniczący rady nadzorczej Messe Berlin Wolf-Dieter Wolf powiedział: ITB Berlin i Messe Berlin nie spotkały podobnej sytuacji w 54-letniej historii tego wydarzenia. Chcielibyśmy podziękować wszystkim wystawcom i partnerom z całego świata, którzy w ciągu ostatnich kilku dni i tygodni byli przy ITB Berlin. Cieszymy się na kontynuację zaufanych relacji z naszymi partnerami na rynku.

Cały czas pozostaje jednak pytanie co zrobią organizatorzy innych międzynarodowych imprez targowych zaplanowanych w najbliższym czasie? Zarówno tych zagranicą jak i tych w Polsce...
 

 

mrot-itb-berlin-2020-2

 

Źródło i zdjęcie: Berlin Messe GmbH