WYGRANA W KONKURSIE NARODOWEGO CENTRUM KULTURY

mrot-konkurs-nck-legendy-mazowsza-czersk-fot-mrotJest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród bardzo dużej konkurencji z całej Polski w konkursie „Kultura w sieci” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury projekt MROT „Śladami legend Mazowsza” otrzymał pozytywną opinię jury i dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia. Będą to kolejne dodatkowo pozyskane środki wykorzystane na promocję mazowieckiej turystyki.

 

 

Co ważne, jury doceniło projekt MROT, wybierając go spośród bardzo wielu propozycji nadesłanych z całej Polski. Konkurencja była ogromna, o czym świadczy fakt, że serwery NCK nie wytrzymaly ilości nadsyłanych zgłoszeń a termin składania wniosków został przez to wydłużony.

 

Otrzymany grant pozwoli na realizację aż 26 odcinków programu internetowego „Śladami legend Mazowsza” w nowej, wzbogaconej formule realizowanej w studio z wykorzystaniem materiałów multimedialnych. Legendy to tylko jeden z wątków obok prezentowania najcenniejszych zabytków, ciekawych destynacji i atrakcji Mazowsza. Co ważne, wszystkie programy otrzymają transkrypcję w języku migowym dla osób głuchych i niedosłyszących.

 

Pierwsze odcinki nowego cyklu przewidujemy już w lipcu. Wiadomo - jeśli na bezpieczne wakacje to gdzieś blisko - na Mazowsze, to tylko 2 kroki stąd.

 

mrot-konkurs-nck-legendy-mazowsza-czersk-fot-mrot 

Na zdjęciu: Zamek w Czersku  /  Fot. MROT