TURYSTYCZNE MISTRZOSTWA BLOGERÓW 2020

polska-travel-1170x780Polska Organizacja Turystyczna wybrała 16 finalistów Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Każdy z nich wyruszy w trasę po najpiękniejszych zakątkach swojego regionu. Zwycięzca oprócz trzynastu i pół tysiąca złotych netto otrzyma możliwość dalszej współpracy z POT przy innych projektach.


Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową, która łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 63 blogerów, spośród których kapituła wybrała 16 finalistów reprezentujących poszczególne regiony kraju. 5 października blogerzy rozpoczną rywalizację ze sobą. Każdy z nich musi przygotować minimum dwa wpisy oraz jeden materiał wideo (film), a także sześć postów na Facebooku oraz sześć postów na Instagramie, które dotyczyć mają kilkudniowego wypadu do przydzielonego województwa.

 

Mazowsze będą eksplorować Krzysztof Mańkowski i Joanna Kurcińska prowadzący blog www.IdziemyDalej.pl. A tak piszą o sobie: Opisywanie miejsc, które odwiedzamy od zawsze było naszą pasją. Stronę idziemydalej.pl prowadzimy od ponad 7 lat - na początku był to nasz pamiętnik z podróży do Nowej Zelandii, a rok później do Argentyny, ale z czasem przerodził się w bloga, w którym opisujemy wszystkie odwiedzone przez nas zakątki świata.


— Chcemy poprzez tegoroczne mistrzostwa zachęcić Polaków do podróżowania także poza głównym sezonem turystycznym. Zachęcam wszystkich kochających podróże do obserwowania strony mistrzostw i śledzenia rywalizacji. Jestem przekonany, że znajdą tam Państwo inspirację do spędzenia nie jednego, wyjątkowego weekendu w Polsce — powiedział Andrzej Gut-Mostowy sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

— Kapituła miała bardzo trudne zadanie, ponieważ do konkursu zgłosiło się wielu utalentowanych twórców. Teraz wymienieni poniżej blogerzy, po ustaleniu trasy z przedstawicielami regionalnych organizacji turystycznych  ruszą na szlaki, by opisywać wybrane województwa. Staną się na najbliższe tygodnie prawdziwymi ambasadorami Polski — dodał Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Podróżnicy mają do 5 listopada czas na wykonanie określonych w konkursie zadań. Od 10 do 24 listopada na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel odbędzie się głosowanie internetowe, gdzie wszyscy fani będą mogli głosować na swoich faworytów. Zwycięzców konkursu poznamy w grudniu. O tym kto wygra zdecydują trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły.

Zwycięzca mistrzostw otrzyma łącznie 13,5 tys. zł netto, oraz możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Nagroda za zajęcie drugiego miejsca to 8,5 tys. zł netto, a bloger, który zajmie trzecie miejsce otrzyma 6,5 tys zł netto.


polska-travel-1170x780
Źródło i grafika: POT