WARSZAWIACY ZAPRASZAJĄ DO STOLICY

WarszawiacyZapraszajaDoStolicy

Kto najlepiej zna Warszawę i jej zakamarki? Oczywiście sami warszawiacy! I to oni stali się bohaterami wyjątkowych spotów ukazujących nieznane i nieoczywiste atrakcje turystyczne miasta.

Kasia, Dagmara i Filip – oto trójka młodych mieszkańców stolicy, którzy zgłosili najciekawsze trasy w ramach akcji I Love Warsaw, prowadzonej na platformie Otwarta Warszawa. Dzięki nim poznajemy pełne kontrastów zakamarki Pragi, artystyczny klimat Saskiej Kępy i tonące w zieleni Powiśle. W filmach próżno szukać wyłącznie znanych i odwiedzanych przez setki tysięcy ludzi miejsc - bohaterowie zabrali nas w podróż osobistą i intymną, poza utartymi szlakami turystycznymi.

Spoty filmowe nie powstałyby bez warszawiaków, którzy przyłączyli się do akcji I Love Warsaw. Przez ponad miesiąc dodawali oni swoje trasy za pośrednictwem platformy Otwarta Warszawa. Powstało niemal 50 tematycznych wycieczek po ukochanych zakątkach mieszkańców - co ciekawe, większość wcale nie opisywała centrum miasta. Szczególną popularnością cieszyły się okolice Wisły, Żoliborz, Bielany i Praga, ale nie zabrakło też tras z Targówka Fabrycznego czy Gocławia. Do zabawy włączyli się także mieszkający w Warszawie obcokrajowcy. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą wyobraźnią, proponując wyprawy śladami dawnej bohemy, taniego ciucha, rozsianych po mieście leżaków i wielu innych ciekawostek. Nadesłane szlaki oceniło jury, w którego skład weszła m.in. znana podróżniczka Beata Pawlikowska, dziennikarka Beata Chomątowska, aktor Krzysztof Kwiatkowski czy warszawski dziennikarz i aktywista Mamadou Diouf.

Filmy z udziałem autorów tras to jednak niejedyny efekt projektu. Powstały także broszury on-line, przedstawiające pięć najwyżej ocenionych pomysłów. Wystarczy wejść na stronę akcji, wydrukować autorskie opisy oraz specjalnie opracowane mapy i… wyruszyć w podróż po nieznanych zakamarkach miasta.

Realizując projekt I Love Warsaw miasto wytycza zupełnie nowe trendy w kształtowaniu oferty turystycznej. Korzystając z coraz popularniejszej metody crowdsourcingu, czyli procesu komunikowania się z dużą liczbą osób w celu pozyskania wiedzy, opinii i innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie zgłoszone trasy, nagrodzone propozycje i spoty z warszawiakami można obejrzeć na stronie www.ilovewarsaw.pl 

Więcej informacji:
Adriana Bąkowska
Stołeczne Biuro Turystyki
tel. (+48) 22 656 64 81
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

Mapa