Szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku!

baskaTurystyka i historia to siostry, dlatego  wesprzyj szlak Baśki w plebiscycie na polskie Wydarzenie Historyczne Roku 2012 organizowanym przez Muzeum Historii Polski i portal historia.org.pl.

Szlak Baśki Murmańskiej – białej niedźwiedzicy, która z wojskiem przybyła do modlińskiej fortyfikacji i miała nawet okazję salutować przed Piłsudskim to jedyne przedsięwzięcie o charakterze turystycznym z województwa mazowieckiego, które spośród 65. zgłoszeń jury wybrało do finałowej dwunastki plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku. To też nietypowy, podobny do gry miejskiej sposób na poznanie przez najmłodszych fascynującego, militranego zabytku oddalonego zaledwie 30 km na północ od Warszawy i jego historii.  

Do końca marca na stronie http://whr2012.muzhp.pl/ trwa głosowanie Internautów, które wyłoni najciekawsze przedsięwzięcie historyczne minionego roku. Pomóż białemu misiowi z Twierdzy Modlin wygrać!

Więcej o plebiscycie na stronach internetowych organizatorów. Więcej o Baśce i jej szlaku na www.baskamurmanska.pl i www.facebook.com/baskamurmanska.

LOT Trzech Rzek