RELACJA Z DANUTA RINN FESTIWAL POD PATRONATEM MROT

mrot-patronat-festiwal-danuta-rinnNagrody zostały przyznane – II edycja Danuta Rinn Festiwal za nami. W Domu Kultury KADR zabrzmiały najpiękniejsze piosenki ulubienicy Polaków, postaci barwnej, uśmiechniętej znanej z pogody ducha, doskonałej artystki Danuty Rinn. Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna patronowała temu wydarzeniu.


Danuta Rinn Festiwal jest cyklicznym festiwalem muzycznym, który po zeszłorocznym zainteresowaniu odbył się już po raz drugi. Głównym punktem festiwalu jest konkurs muzyczny dla młodzieży i dorosłych, do którego przystąpiło 17 finalistów wybranych w wyniku przesłuchań.

Koncert główny podzielony został na dwie kategorie wiekowe, podczas którego każdy wokalista zaśpiewał piosenkę z repertuaru Danuty Rinn. Jury nie miało łatwego wyboru – poziom uczestników był bardzo wysoki. Umiejętności wokalne i interpretacyjne wokalistów oceniali: Magda Czapińska, Magdalena Tul, Zbigniew Derda, Jerzy Petersburski JR.

Po burzliwych obradach werdyktem jury, w I kategorii wiekowej Brązową Nutę otrzymała Izabela Drogosz ex aequo z Julią Palmowską, Srebrną Nutkę ex aequo z Weroniką Radniecką otrzymała Aleksandra Gąska, Złota Nutka powędrowała do Hani Sztachańskiej. W II kategorii wiekowej Złotą Nutkę otrzymała Klaudia Stańczyk. Przyznano także dwie nagrody dodatkowe – Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu dla Hani Sztachańskiej oraz Nagrodę Związku Artystów Scen Polskich dla Pawła Lewandowskiego.

Miłym akcentem wieczoru był występ Danuty Błażejczyk, prezes Fundacji Apetyt na Kulturę, organizatora Festiwalu, z towarzyszeniem zespołu Artura Grudzińskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, instruktorom, rodzicom, wszystkim instytucjom, dzięki którym mogliśmy zrealizować II Danuta Rinn Festiwal. Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już w przyszłym roku.

Fotorelacja: www.facebook.com/DanutaRinnFestiwal

 


fb-mrot-patronat-festiwal-danuta-rinn-2017
Zdjęcia: Mariusz Konifiszer
Źródło: RebeliaMedia