MUZEUM W SIERPCU NAJBARDZIEJ INTERESUJĄCYM SKANSENEM W POLSCE

mrot-skansen-sierpcZdecydowali o tym internauci w plebiscycie Best for School Travellers in Poland 2017. Podczas blisko czterech miesięcy trwania akcji głos oddało kilka tysięcy czytelników portalu. To oni wskazali najlepsze i najciekawsze miejsca oraz firmy w obszarze turystyki szkolnej. Mazowsze znów w kręgu najlepszych!


– To wielkie wyróżnienie dla placówki i osób ją tworzących. Ogrom pracy włożonej w przygotowanie zajęć, warsztatów i oprowadzanie dzieci oraz młodzieży został po raz kolejny doceniony przez najważniejszych jurorów – samych zwiedzających. Jesteśmy dumni, że możemy razem z nimi tworzyć tak niezwykłe miejsce. Mamy jednocześnie świadomość, że to wyróżnienie jest wyzwaniem do tworzenia jeszcze bardziej angażujących i ciekawszych propozycji. Postaramy się nie zawieść tych oczekiwań. Już teraz pracujemy nad nowymi zajęciami i ścieżkami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży – mówi dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski.

 

Dołączamy nasze gratulacje, tym bardziej, że Muzeum w Sierpcu jest długoletnim członkiem Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.


Podróże z klasą

To platforma gromadząca informacje o najciekawszych atrakcjach turystycznych, wydarzeniach kulturalnych, historycznych, folklorystycznych i eventach w całym kraju. Jest to baza pomysłów na wycieczki dla uczniów, nauczycieli i rodziców poszukujących nietuzinkowych przeżyć łączących edukację z przygodą.

Startuj przygodo

Z końcem lutego zakończyła się pierwsza edycja ogólnopolskiego plebiscytu Best for School Travellers in Poland 2017. Jego ideą było wyłonienie i promocja najlepszych, wyróżniających się inicjatyw oraz instytucji posiadających wyjątkową ofertę dla dzieci i młodzieży. Internauci wybierali spośród jedenastu kategorii, m.in. „Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze przyroda, technika i nauka”, „Najbardziej interesujące obiekt historyczny”, „Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla uczniów” i „Najbardziej interesujący skansen”. Sierpeckie muzeum uzyskało nominacje w dwóch ostatnich. Dalej decydowali internauci. Po bardzo wyrównanej walce Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu uznano za najbardziej interesujący skansen w Polsce (zdobyło 16,2 proc. wszystkich głosów).

Skansen w Sierpcu

Wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej to prawdziwa podróż do przeszłości, zaskakujące odkrycia, a przede wszystkim inspirujące spotkanie z rodzimą historią oraz obrzędowością wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX w. do tego zróżnicowana i bogata oferta muzealnej szkoły, wystawy oraz imprezy plenerowe.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania muzeum i odkrywania folkloru Mazowsza. Dla każdego może to być prawdziwa podróż w czasie do świata zapomnianych tradycji, obrzędów, wierzeń i rzemiosł.

 

mrot-skansen-sierpc-muzeum-wsi-mazowieckiej
Zdjęcia: D.Krześniak
Źródło: Mazovia.pl