MAZOWSZE NA TARGACH GLOBALNIE W KATOWICACH

 20180323 111332W dniach 23-25 marca Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna uczestniczyła w targach turystycznych GLOBalnie w Katowicach. Gospodarzem stoiska Mazowsza był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Podczas targów zaprezentowaliśmy bogatą ofertę regionu – jego atrakcje przyrodnicze i kulturowe, kulinaria, szlaki turystyczne, imprezy zarówno dla turystów grupowych, jak i indywidualnych.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się mazowieckie atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz dla amatorów turystyki aktywnej – miłośników wycieczek rowerowych, wypraw kajakowych oraz odkrywców regionalnych dań.

 

Mazowsze zaprezentowaliśmy również w ramach Festiwalu Podróżników pierwszego dnia targów, zaproszeni przez Monikę Krawczyk, producentkę telewizyjną programu "Monix w podróży".

Podczas wspólnej prezentacji na dużej scenie zaprosiliśmy na Mazowsze w rytmie SLOW tj. do odkrycia miejsc niestandardowych, nieoczywistych, położonych poza utartymi szlakami. To miejsca, które znalazły się w projekcie SLOW ROAD, realizowanym przez Samorząd Województwa oraz MROT. Dodatkowo na olbrzymim ekranie zaprezentowaliśmy filmy z Młyna Gąsiorowo i Szlaku Kulinarnego Mazowiecka Micha Szlachecka.

Spotkanie zwiedzających z Mazowszem zakończyliśmy konkursem wiedzy o regionie dotyczącym najciekawszych produktów turystycznych. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną.   

 

 

20180323 110911

20180323 111412

20180323 111425

 Zdjęcia: J.A.Kwiatkowski/GoodPress