ŚNIADANIE NA TRAWIE W KRÓLIKARNI

mrot-sniadanie-na-trawie-fot-wikimedi-commons„Śniadanie na trawie w cieniu gilotyn i w świetle Majowej Jutrzenki” to impreza plenerowa upamiętniająca rocznice Rewolucji Francuskiej oraz Konstytucji 3 Maja. Impreza nie tylko dla wielbicieli historii - każdy może dołączyć. Zapraszamy!


- Termin/Czas: 14 lipca 2018 godziny 11.00 do 14.00

 

- Miejsce: Trawniki dookoła Pałacu Królikarnia w Warszawie

 

- Organizatorzy: Stowarzyszenie Regimentów i Pułków Polskich 1717-1831 ARSENAŁ

 

- Podwykonawca: Kwartet smyczkowy Agnieszki Obst –Chwały

 

- Zaproszeni Goście Specjalni: Członkowie Stowarzyszenia Potomków Sejmu Czteroletniego

 

- Cel: Przybliżenie historii Rewolucji Francuskiej oraz Konstytucji 3 Maja, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

 

- Forma: Rodzinny piknik otwarty, na trawnikach parkowych połączony z koncertem utworów historycznych, nawiązujących do tematu imprezy. Piknikowi towarzyszyć będą swobodne rozmowy z potomkami Sejmu Wielkiego, prowadzone przez Organizatorów na temat porównania celów i osiągnięć Rewolucji Francuskiej i Sejmu Wielkiego. Goście Specjalni będą przybliżać uczestnikom „Śniadania” sylwetki swoich przodków, będą też odpowiadać na ich pytania.

 

- Szczegóły: Organizatorzy ze Stowarzyszenia ARSENAŁ przygotują stoły nakryte obrusami i zastawione talerzami, półmiskami i dzbankami do napojów, przygotują także wraz z rodzinami Gości specjalnych produkty spożywcze na stół.

 

- Wymogi: Ponieważ impreza ma charakter otwarty, nie jest biletowana i dochodowa jedynym wymogiem uczestnictwa jest przyniesienie na wspólny stół produktów spożywczych.


mrot-sniadanie-na-trawie-fot-wikimedi-commons
Zdjęcie: Wikimedia Commons