Aktywny weekend z naturą i historią w Węgrowie i okolicach

Węgrów był domem wielu religii i narodowości, dlatego poznasz go najlepiej przemierzając Szlak Wielokulturowy. Perłą architektury katolickiej w Węgrowie jest Bazylika Mniejsza, Michał Anioł Palloni wykonał w niej budzące podziw freski. W zakrystii mieści się słynne lustro Twardowskiego. Warto zwiedzić także dawny klasztor z podziemnymi kryptami, zespół poreformacki oraz ekspozycję muzealną „Węgrów – miasto wielu kultur i religii”.

W Węgrowie osiedlili się także gdańscy kupcy, a pamiątką po nich jest okazały dwór miejski – Dom Gdański. Mieszkali tu także Żydzi i protestanci, najczęściej narodowości szkockiej. Zabytkami protestanckimi w mieście są: drewniany kościół z 1679 roku, cmentarz, kościół ewangelicki i drukarnia ariańska. Wśród pamiątek związanych z judaizmem warto zobaczyć lapidarium i pomnik pamięci Żydów węgrowskich, Dom Rabina i pomnik Angela Rosenblata.

Punkt Informacji Turystycznej. ul. Gdańska 2, 07-100 Węgrów
pit@wegrow.com.pl
tel. 25 792 35 66. Ekspozycja muzealna
– kustosz dr Marek Sobisz, tel. 791 176 604
www.wegrow.com.pl, www.wegrowliwiec.pl

Czynne: wt. – sb. 10.00 – 17.00, ndz. 12.30 – 15.30

Noclegi: Hotel Everest, Hotel Krasnodębski, Hotel U Ojdanów, Pokoje do wynajęcia Al. Solidarności 2A w Węgrowie. Restauracje: Restauracja Domek, Restauracja Libero, Kawiarnia nad Liwcem, Restauracja Krasnodębski, Karczma pod Czarcim Kopytem, Restauracja Everest, Restauracja U Ojdanów, Zajazd na Liwskich Mostach