WAŻNE ZAGADNIENIA I WYJĄTKOWI EKSPERCI PODCZAS SEJMIKU TURYSTYCZNEGO WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Już 25 września br. w Hotelu Hilton Garden Inn Radom City odbędzie się 16. Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego pt. „OD LUKSUSU PO BIZNES”. Podczas wydarzenia z prezentacjami wystąpią oraz wezmą udział w dyskusjach panelowych: Witold M. Orłowski, Jan Mazurczak, Grzegorz Soszyński, Wojciech Liszka, Łukasz Długowski, Izabela Stelmanska i Magdalena Kondas. Poznajmy bliżej naszych ekspertów.

Witold M. Orłowski – profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska. W przeszłości szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP i Rady Gospodarczej Rządu, doradca wielu organizacji krajowych i międzynarodowych. Wykładał na licznych uczelniach w Polsce i za granicą. Autor 14 książek i ponad 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet. Autor książki o ekonomii dla nastolatków: „Ekonomia dla ciekawych, czyli co zeznał porwany profesor” i uruchomionego wraz z partnerami ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla uczniów szkół podstawowych i średnich – porwaniprzezekonomie.pl.

Jan Mazurczak – zarządza Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną, odpowiedzialną za promocję i rozwój turystyki w aglomeracji poznańskiej. W jej skład wchodzi także wyspecjalizowana komórka wspierająca pozyskiwanie kongresów dla stolicy Wielkopolski – Poznań Convention Bureau.
Doprowadził do rozbudowy struktury członkowskiej w organizacji, która opiera się na samorządach aglomeracji poznańskiej (Miasto Poznań, powiat poznański i kilkanaście innych gmin z obszaru Metropolii Poznań) oraz branży turystycznej (hotele, lotnisko, targi, restauracje, muzea, uczelnie, atrakcje turystyczne, itd.).
Twórca akcji sprzedażowej „Poznań za pół ceny”, dziś kopiowanej przez kilkadziesiąt polskich miast i regionów, także na szczeblu krajowym. Członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, licznych rad naukowych, zespołów, współautor strategii rozwoju turystyki w Metropolii Poznań i Poznaniu. Wyróżniony odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”.

Grzegorz Soszyński – z wykształcenia germanista, od urodzenia związany z Krakowem a od ponad 25 lat z branżą turystyczną.
Od początku drogi zawodowej zaangażowany w przemysł turystyczny w sektorze turystyki wyjazdowej, przyjazdowej oraz MICE (m.in. wieloletni dyrektor ds. turystyki w Biurze Jordan, przez 15 lat Prezes Zarządu Jan-Pol Incoming). W tym czasie realizował wiele międzynarodowych projektów oraz brał udział w tworzeniu business planów, kampanii marketingowych i wizerunkowych związanych zarówno z promocją destynacji, jak i komercjalizacją produktów oraz usług turystycznych i hotelowych. Uczestnik i prelegent podczas wielu konferencji i wydarzeń branżowych w kraju i za granicą. Ceniony ekspert rynku turystycznego zaangażowany w międzysektorowe projekty realizowane z funduszy UE, manager projektu „Małopolska cel podróży” oraz wykładowca akademicki. Od czerwca 2023 roku Prezes Stowarzyszenia Organizacja Turystyczna Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa (Kraków Tourism Alliance).
Wyróżniony przez Ministra Sportu odznaczeniem „Za zasługi dla turystyki”, laureat „Krakowskiego Dukata”. Według Rankingu Wasza Turystyka zaliczany do grona 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce.

Wojciech Liszka – doświadczony lider, który całe swoje zawodowe życie poświęcił branży hotelarskiej, osiągając imponujące sukcesy. Swoją karierę rozpoczął w największym kasynie na świecie, Foxwoods Resorts & Casino w USA. W Polsce przez 11 lat związany był z siecią hoteli Radisson Blu w Szczecinie, Warszawie i Krakowie, gdzie zdobył bogate doświadczenie w sprzedaży i zarządzaniu.
W 2015 roku założył firmę Z—Factor, specjalizującą się w dostarczaniu nowoczesnych narzędzi dla hoteli, takich jak Demand Outlook, Test Call i Competition Shopping. Z-Factor szybko stał się europejskim liderem w obszarze market intelligence dla hoteli, centrów konferencyjnych i organizacji turystycznych, działając w 25 krajach. Wśród klientów Z—Factor znajdują się największe sieci hotelowe, takie jak Marriott, Hilton, Accor, Hyatt, IHG oraz Radisson.
Wojciech Liszka jest również współzałożycielem Rady Biznesu Grupy Uczelni Vistula w Warszawie oraz współzałożycielem Meeting Professionals International Poland, gdzie dwukrotnie pełnił funkcję Prezesa. Ponadto jest inicjatorem Poland Business Run – największego w Polsce charytatywnego biegu sztafetowego oraz Meetings Week Poland, największego wydarzenia branży spotkań w kraju.
Został wyróżniony przez Ministra Sportu i Turystyki odznaką „Zasłużony dla Turystyki” oraz jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród branżowych.

Łukasz Długowski – tropiciel wilków, pisarz, dziennikarz, mówca. Od 7 lat zajmuje się tropieniem wilków, zdobywając doświadczenia w Polsce, Afryce, Mongolii i Jordanii. Jest certyfikowanym przewodnikiem Rewilding Europe i autorem koncepcji Mikrowypraw w Polsce. Jego wyprawy przyciągnęły ponad 1000 osób. W 2022 roku prowadził kampanię edukacyjną nt. odpowiedzialnej turystyki dla Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Łukasz Długowski w swoich prelekcjach łączy nauki z wilczej watahy z biznesem, poruszając tematy zarządzania zespołem, elastyczności, zarządzania ryzykiem oraz regeneracji poprzez efektywny odpoczynek.
Jest też filozofem, absolwentem Polskiej Szkoły Reportażu, autorem książki „Mikrowyprawy w wielkim mieście”, podcasterem i dziennikarzem współpracującym m.in. z „Gazetą Wyborczą” i TVN.

Izabela Stelmańska – od 25 lat związana jest z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Obecnie pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki ds. turystyki i marketingu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.
Od 18 lat, czyli od powstania organizacji, związana jest z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną gdzie obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu.
W 2024 roku została powołana przez Ministra Sportu i Turystyki w skład Rady Polskiej Organizacji Turystycznej.
Wieloletnia członkini Rady Biznesu SGTiR Vistula oraz Sektorowej Rady ds. kompetencji Turystyka.
Była wykładowcą akademickim w Szkole Wyższej Turystyki i Języków Obcych w Warszawie w zakresie Prawa w turystyce.
Od początku organizacji przez portal branżowy Wasza Turystyka Rankingu „100 osób wpływowych w Polskiej turystyce” zawsze znajduje się w pierwszej połowie stawki wyróżnionych. Za 2023 rok zajęła w tym rankingu 6. miejsce jako pierwsza kobieta.
W 2021 roku została również wybrana przez wydawnictwo Rzeczpospolita jako Orzeł Polskiej Turystyki – jako jedyna kobieta na dziesięciu laureatów.
Ekspert w dziedzinie turystyki i marketingu terytorialnego. Oddana rozwojowi turystyki na terenie Województwa Mazowieckiego.

Magdalena Kondas – redaktorka naczelna portalu MeetingPlanner.pl, organizującego konkursy MP Power Awards®, Kreatywny Roku Branży Eventowej oraz MP Impact Awards®. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi zajęcia z zakresu przemysłu spotkań, event marketingu oraz mediów w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie. Przewodnicząca Rady Społeczno-Biznesowej tej uczelni. Moderatorka paneli dyskusyjnych i spotkań branżowych.